WALKOWER NA KORZYŚĆ NASZYCH MŁODZIKÓW

WALKOWER! W sobotę 24.09.2022 nasi młodzicy mieli rozegrać domowe spotkanie z GKS Ogniwo Wierzbica, jednak drużyna Gości nie dojechała na mecz. W związku z tym Wydział Gier zweryfikuje wynik tego meczu, jako walkower 3:0, na naszą korzyść. Chociaż wolimy wygrywać na boisku, to niestety czasami takie sytuacje się zdarzają.
—–
Mimo, że nie zagraliśmy z Ogniwem, to czasu wcale nie zamierzaliśmy marnować. Dlatego rozegraliśmy wewnętrzną grę w składach 6-cio osobowych. Trzeba przyznać, że emocji było tyle samo (jeśli nie więcej!), co w meczach ligowych. Kolejny mecz o punkty dopiero w poniedziałek 3.10.2022. Przez kolejny tydzień bierzemy się więc do ostrej pracy żeby wypaść w nim jak najlepiej.
—–
Skład drużyny: Franciszek Grzegorczyk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Marcel Krupiński, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Jakub Rutkowski, Maciej Szczepanik.
Trener: Karol Bujak

KOLEJNE ROZGRYWKI ORLIKÓW

Kolejne rozgrywki orlików za nami. W czwartek 22.09.2022 na boisku SPS EKO Różanka zagraliśmy z gospodarzami oraz drużynami Bug Hanna i KS Hutnik Dubeczno. To nie był nasz najlepszy dzień, a w kadrze zabrakło kilku ważnych zawodników. Nie mniej jednak było dużo gry, pojedynków 1×1, sportowej rywalizacji i nauki na błędach. Pracujemy dalej żeby z dnia na dzień stawać się coraz lepszymi. Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspólny dobry czas.
—–
Zgodnie z regulaminem rozgrywki odbywają się bez klasyfikacji i publikacji wyników!
—–
Skład drużyny: Bartosz Buch, Jakub Dzierzbicki, Marcel Gajos, Igor Haraszczuk, Piotr Heleniak, Robert Heleniak, Franciszek Krasucki, Miłosz Kudyba, Antoni Marcyniuk, Miłosz Markiewicz, Sebastian Niedzielski, Hubert Poleszak, Nikodem Sierociuk, Kacper Szczepanik, Jakub Tomaszewski, Kamil Wakuła
Trener: Dominik Kutyma

ŻACY ZAINAUGUROWALI ROZGRYWKI

Nasi żacy bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszych oficjalnych rozgrywkach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Oddział w Chełmie. Dla większości z nich był to debiut meczowy, więc na pewno należą im się wielkie brawa!
 
We wtorek 20.09.2022 udaliśmy się w dość długą podróż do Leśniowic, gdzie nasze drużyny Polesie I i Polesie II zagrały po dwa spotkania z KS Astra Leśniowice i GKS Unia Białopole. Dodatkowo zmierzyliśmy się także w meczu Polesie I kontra Polesie II. Było dużo emocji, radości i uśmiechu! To niesamowite, że prosta gra w piłkę nożną może dawać tyle szczęścia. Niech ten entuzjazm zostanie z naszymi zawodnikami i zawodniczkami na całe życie!
—–
Zgodnie z regulaminem rozgrywki odbywają się bez klasyfikacji i publikacji wyników!
—–
Skład drużyny: Mikołaj Bartniczuk, Mikołaj Borowiec, Krystian Glądała, Antoni Grabowicz, Bartłomiej Kruk, Karol Kula, Brajan Kułakowski, Roksana Myć, Alicja Panasiuk, Dawid Pawłowski, Bartłomiej Postawski, Adam Sielaszuk, Michał Sokołowski, Dawid Swat, Bartłomiej Wiczuk
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM „LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE”

W czwartek 8 września 2022 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskich  zawodów lekkoatletycznych pod nazwą „Lekkoatletyczne  Nadzieje  Olimpijskie”, które odbędą się 1-2 października 2022 w Warszawie.

W zawodach brały udział dzieci  z rocznika 2011-2012 ( klasa IV-V) z klubów i szkół województwa lubelskiego. Zawody były rozgrywane w formule dwuboju lekkoatletycznego. Każdy zawodnik biegł na 60 lub 300 metrów, skakał w dal lub wzwyż albo rzucał piłeczką palantową. Do zawodów ogólnopolskich kwalifikowały się dziewczęta i chłopcy którzy zdobyli najwięcej punków z dwóch konkurencji, biegowej i technicznej.

Medale zdobywali zaś najlepsi w poszczególnych konkurencjach. Ponadto każdy otrzymał okolicznościową koszulkę, upominek od sponsora i obiad. Dodatkowo każdy mógł sprawdzić się w Strefie Młodego Olimpijczyka, gdzie za zadania lekkoatletyczne oraz edukacyjne otrzymywał upominki i medale. Wśród około 450 startujących dzieci byli zawodnicy i zawodniczki KS Polesie Urszulin – uczniowie Szkoły Podstawowej z Urszulina.

Ogromny sukces osiągnął Paweł Jung, który wygrał bieg na 300 m i zdobył złoty medal. Paweł wygrał bieg  zdecydowanie i wyprzedził kolejnego zawodnika o ponad sekundę. Trochę o pechu może mówić Fabian Proniuk, który zajął IV miejsce w rzucie piłeczką palantową. Katarzyna Słoboda zajęła VI miejsce w skoku w dal i biegu na 300m. Błażej Koziej w biegu na 60 m zajął VII m. Pozostali startujący zajęli dalsze miejsca.

Szczególnie emocjonujące  były to zawody dla uczniów klas IV, którzy startowali na tak ważnych zawodach pierwszy raz. Na uwagę zasługują jednak dobre wyniki Hani Szwaj i Miłosza Kudyby.

Po przeliczeniu wyników na punkty czwórka naszych zawodników 16 września została powołana  do reprezentacji województwa lubelskiego na zawody centralne. Reprezentować województwo i nasz klub będą: Katarzyna Słoboda (bieg na 300 m i skok w dal), Paweł Jung (bieg na 300 m i rzut p. palantową), Fabian Proniuk (bieg na 60 m i rzut p. palantową) i Błażej Koziej (bieg na 60 m i skok w dal).

Jest to bardzo poważny sukces lekkoatletów ze względu na to, że  w skład reprezentacji wchodzą najlepsi z następujących miast Lubelszczyzny:  Zamość – 2 zawodników, Biała Podlaska – 3, Biłgoraj – 6, Lublin – 7, Tomaszów Lubelski – 4, Hrubieszów – 3, Urszulin – 4, Puławy – 1, Parczew – 2, Chełm -1, Świdnik – 3. Ponadto Mirosław Chudzik został 1 z 4 trenerów powołanych do reprezentacji, którzy wyjeżdżają na zawody. Wielkie brawa dla wszystkich startujących, a szczególnie dla tej czwórki.

Mirosław Chudzik 

TRZECIE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW

Sobotę 17.09.2022 r. zaliczamy do udanych. Trzeci mecz ligowy młodzików i trzecie zwycięstwo. Oby tak dalej! KS Hutnik Dubeczno – Polesie Urszulin 2:9 (2:4)
—–
Dziś na wielki plus należy zapisać bardzo dobrą dyspozycję strzelecką, pojedynki 1×1, skuteczne odbiory i odwagę w grze, a mały minusik stawiamy tylko za dwie niepotrzebnie stracone bramki po prostych błędach. Ostateczny wynik robi jednak wrażenie, więc za całe spotkanie należą się wszystkim wielkie brawa!
—–
Bramki dla Polesia zdobywali: Jagoda Kaszewska x5, Krzysztof Parasion x2, Mateusz Ordowski x1 i Paweł Jung x1. Asystami mogą się poszczycić: Franciszek Grzegorczyk x2, Paweł Jung x1, Jagoda Kaszewska x1, Marcel Krupiński x1 i Mateusz Ordowski x1.
—–
Skład drużyny: Franciszek Grzegorczyk, Zofia Grzywaczewska, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Marcel Krupiński, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Jakub Rutkowski, Gabriel Sierociuk, Maciej Szczepanik
Trener: Karol Bujak

TURNIEJ ORLIKÓW W URSZULINIE

W czwartek 15.09.2022 r. na naszym boisku odbył się turniej orlików w ramach oficjalnych rozgrywek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Oddział w Chełmie. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Bug Hanna, SPS EKO Różanka, Hutnik Dubeczno i Polesie Urszulin I oraz II. Dziękujemy za wspólne granie!!! Niestety nie dojechały drużyny Vitrum Wola Uhruska oraz Granica Dorohusk.
—–
Zagraliśmy systemem „każdy z każdym”, a rozgrywki stały na dobrym poziomie. Nasi zawodnicy podzieleni na dwa zespoły mieli lepsze i gorsze chwile, zwyciężali i przegrywali, strzelali bramki i je tracili, ale najważniejsze, że dobrze się bawili i cieszyli grą bez względu na wynik. Wiemy nad czym musimy jeszcze pracować, a co jest naszą mocną stroną.
—–
Ważne!!! Zgodnie z regulaminem rozgrywki orlików odbywają się bez klasyfikacji i publikowania wyników!
—–
Skład drużyn Polesia: Bartosz Buch, Jakub Dzierzbicki, Marcel Gajos, Mirosław Góra, Igor Haraszczuk, Piotr Heleniak, Robert Heleniak, Tomasz Kędzierski, Jakub Kopaczewski, Franciszek Krasucki, Miłosz Kudyba, Antoni Marcyniuk, Miłosz Markiewicz, Olaf Mazurek, Sebastian Niedzielski, Hubert Poleszak, Nikodem Sierociuk, Kacper Szczepanik, Jakub Tomaszewski, Mikołaj Wach, Kamil Wakuła
Trener: Dominik Kutyma