NIEZASŁUŻONA PORAŻKA Z LIDEREM

Porażka, która powinna skończyć się remisem. W poniedziałek 5.06.2023 r. nasi młodzicy zmierzyli się na własnym boisku z liderem rozgrywek I ligi okręgowej Niedźwiadkiem Chełm. Od początku spotkania to Goście przejęli inicjatywę i tworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, co ostatecznie udało im się już w dziewiątej minucie spotkania. Staraliśmy się odpowiedzieć jednak nasze nieskładne akcje nie przynosiły efektu. Całe szczęście tuż przed przerwą po świetnym prostopadłym podaniu Mateusza Ordowskiego bramkarza Niedźwiadka pokonuje Paweł Jung i do szatni schodzimy z remisem. Po zmianie stron Goście nadal kontrolują sytuację na boisku, jednak my nadal dobrze gramy w obronie, a przede wszystkim mamy świetnie dysponowanego Filipa Paszkowskiego w bramce, który wielokrotnie w tym meczu ratuje nas z opresji. Goście napierają, my próbujemy kontrować, ale nie przynosi to rezultatów żadnej ze stron.

Kluczowy moment meczu to 53 minuta, kiedy to sędzia główny spotkania dyktuje rzut karny dla Niedźwiadka, który zgodnie z przepisami nie powinien być podyktowany. Niestety zawodnik Gości pewnie oddaje strzał, a my nie potrafimy już odrobić strat i kończymy spotkanie pierwszą porażką w rundzie wiosennej. Warto dodać, że po ostatnim gwizdku sędzia przeprasza za swój błąd związany z przyznaniem rzutu karnego Gościom, zdając sobie sprawę, że jego decyzja ostatecznie wypaczyła wynik. Wprawdzie punktów nam to nie zwróci, jednak sędziemu należy się szacunek za umiejętność przyznania się do złej decyzji. Wynik, ani nasza gra nas nie zadowalają, jednak możemy być dumni, że mierząc się silną drużyną z Chełma okazaliśmy się dla nich godnym przeciwnikiem. Brawa za zaangażowanie! Dziś nie udało się zdobyć punktów, ale nie to jest najważniejsze. Dziś pokazaliśmy jak godnie przegrywać, walcząc od początku do końca, a takie momenty także budują drużynę. Mimo smutku po przegranej możemy być z siebie dumni. Polesie Urszulin – Niedźwiadek Chełm 1:2 (1:1)

Jedyną bramkę dla Polesia zdobył Paweł Jung, a asystował mu Mateusz Ordowski.

Skład drużyny: Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Jakub Rutkowski, Eduard Savchuk, Gabriel Sierociuk, Stefan Szczepanik

Trener: Karol Bujak / Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś