SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM „LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE”

W czwartek 8 września 2022 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskich  zawodów lekkoatletycznych pod nazwą „Lekkoatletyczne  Nadzieje  Olimpijskie”, które odbędą się 1-2 października 2022 w Warszawie.

W zawodach brały udział dzieci  z rocznika 2011-2012 ( klasa IV-V) z klubów i szkół województwa lubelskiego. Zawody były rozgrywane w formule dwuboju lekkoatletycznego. Każdy zawodnik biegł na 60 lub 300 metrów, skakał w dal lub wzwyż albo rzucał piłeczką palantową. Do zawodów ogólnopolskich kwalifikowały się dziewczęta i chłopcy którzy zdobyli najwięcej punków z dwóch konkurencji, biegowej i technicznej.

Medale zdobywali zaś najlepsi w poszczególnych konkurencjach. Ponadto każdy otrzymał okolicznościową koszulkę, upominek od sponsora i obiad. Dodatkowo każdy mógł sprawdzić się w Strefie Młodego Olimpijczyka, gdzie za zadania lekkoatletyczne oraz edukacyjne otrzymywał upominki i medale. Wśród około 450 startujących dzieci byli zawodnicy i zawodniczki KS Polesie Urszulin – uczniowie Szkoły Podstawowej z Urszulina.

Ogromny sukces osiągnął Paweł Jung, który wygrał bieg na 300 m i zdobył złoty medal. Paweł wygrał bieg  zdecydowanie i wyprzedził kolejnego zawodnika o ponad sekundę. Trochę o pechu może mówić Fabian Proniuk, który zajął IV miejsce w rzucie piłeczką palantową. Katarzyna Słoboda zajęła VI miejsce w skoku w dal i biegu na 300m. Błażej Koziej w biegu na 60 m zajął VII m. Pozostali startujący zajęli dalsze miejsca.

Szczególnie emocjonujące  były to zawody dla uczniów klas IV, którzy startowali na tak ważnych zawodach pierwszy raz. Na uwagę zasługują jednak dobre wyniki Hani Szwaj i Miłosza Kudyby.

Po przeliczeniu wyników na punkty czwórka naszych zawodników 16 września została powołana  do reprezentacji województwa lubelskiego na zawody centralne. Reprezentować województwo i nasz klub będą: Katarzyna Słoboda (bieg na 300 m i skok w dal), Paweł Jung (bieg na 300 m i rzut p. palantową), Fabian Proniuk (bieg na 60 m i rzut p. palantową) i Błażej Koziej (bieg na 60 m i skok w dal).

Jest to bardzo poważny sukces lekkoatletów ze względu na to, że  w skład reprezentacji wchodzą najlepsi z następujących miast Lubelszczyzny:  Zamość – 2 zawodników, Biała Podlaska – 3, Biłgoraj – 6, Lublin – 7, Tomaszów Lubelski – 4, Hrubieszów – 3, Urszulin – 4, Puławy – 1, Parczew – 2, Chełm -1, Świdnik – 3. Ponadto Mirosław Chudzik został 1 z 4 trenerów powołanych do reprezentacji, którzy wyjeżdżają na zawody. Wielkie brawa dla wszystkich startujących, a szczególnie dla tej czwórki.