TRENER MIROSŁAW CHUDZIK PODSUMOWUJE DZIAŁALNOŚĆ SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ W 2021 ROKU

Grudzień to czas przypomnienia tego co się wydarzyło w danym roku, podsumowań oraz snucie planów na następny rok. To czas podziękowania tym wszystkim, którzy na to zasłużyli. Dlatego chciałbym podsumować działalność sekcji lekkoatletycznej KS Polesie Urszulin i osiągnięć lekkoatletów uczniów Szkoły Podstawowej w Urszulinie.

Rok 2021 był bardzo trudny ze względu na kwarantanny i Covid 19. Pierwszy starty rozpoczęliśmy w maju udanym udziałem w rejonowych czwartkach la w Chełmie. Dzięki dobrym startom zdobyliśmy 14 medali oraz 6 zawodników zakwalifikowało się na Finały XXVII Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych Łódź 2021, gdzie Stefan Mendel zajął IV miejsce w finale 60 m, a Emilia Niedźwiedzka była VI w finale 300 m.

Następny start w czerwcu to Ogólnopolskie Uliczno-Przełajowe Biegi „O Błękitną Wstęgę Wisły” w Puławach. Emilia Niedźwiedzka, Aleksandra Niedźwiedzka i Dawid Gołoś wygrali swoje biegi, a 14 zawodników zajęło miejsca w pierwszej szóstce.

Dzięki zwycięstwu w rejonowych zawodach w trójboju la w Chełmie uczestniczyliśmy w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Trójboju LA w Zamościu, na których zdobyliśmy VI miejsce. Startowały w nich drużyny 4 osobowe rocznika 2010.

Kolejny sukces to III miejsce szkoły w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych w Tomaszowie Lubelskim.

W października odbył się w Lublinie Wojewódzki Finał programu Lekkoatletyka dla Każdego, którego organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Medale zdobyli: Stefan Mendel złoty w biegu na 60 m i brązowy w skoku w dal, Dawid Gołoś srebrny medal w biegu na 300 m, Emilia Banachewicz i Paweł Jung brązowe medale w biegu na 300 m.

W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim zdobyliśmy 4 medale: złoty Emilia Niedźwiedzka, srebrny Stefan Mendel, brązowe Franciszek Grzegorczyk i Sebastian Dołęgowski. Ośmiu naszych zawodników znalazło się w pierwszej szóstce.

Zajęliśmy także VII miejsce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych organizowanych przez ZW SZS Lublin.

I ostatni sukces II miejsce i srebrny medal Emilii Niedźwiedzkiej na VI Halowych Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych w Spale ( finał ogólnopolski).

Tylu sukcesów nie byłoby gdyby nie praca trenujących naszych zawodników i udział w tak wielu różnorodnych zawodach. Dlatego też wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję. Chciałbym podziękować Panu Prezesowi KS Polesie Urszulin Grzegorzowi Gołosiowi za pomoc w uzyskaniu licencji PZLA, zabezpieczeniu środków na wyjazdy sportowe i wszelką okazaną pomoc mi i sekcji.

Chciałbym podziękować dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za cierpliwość i wyrozumiałość okazaną uczniom jeżdżącym na zawody sportowe. Szczególne podziękowania chcę przekazać Pani Urszuli Dynos i Panu Mariuszowi Klocowi za fachowe podpowiedzi, za pomoc w rekrutowaniu zawodników i zastępowaniu mnie na lekcji gdy uczestniczyłem z dziećmi na zawodach sportowych.

Dziękuje rodzicom za wszelkie angażowanie oraz sponsorom za pomoc finansową. Życzę wszystkim wspierającym, a szczególnie zawodnikom samych sukcesów sportowych i osobistych w Nowym Roku.

Mirosław Chudzik – trener KS Polesie, nauczyciel wychowania fizycznego SP Urszulin