WYGRANE DERBY MŁODZIKÓW I TRAMPKARZY

Derby dla Polesia! Dwa mecze, dwa zwycięstwa! W sobotę 23.04.2022 nasze drużyny młodzików i trampkarzy rozegrały na wyjeździe swoje kolejne mecze w I lidze okręgowej. Młodzicy zmierzyli się z Hutnikiem Dubeczno, którego pokonali 0:7 (0:3). Trampkarze zagrali natomiast z Włodawianką Włodawa wygrywając 1:2 (0:0). Wielkie brawa dla obu drużyn!
—–
Mecz młodzików to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Aż siedmiokrotnie pokonywaliśmy bramkarza gospodarzy, a mogliśmy pokusić się o jeszcze lepszy wynik, gdyby nie problemy z celnością i skutecznością. Spotkanie obfitowało w wiele składnych akcji i dobrych sytuacji. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza oficjalna bramka w rozgrywkach młodzików zdobyta przez Mateusza Ordowskiego (rocznik 2011). Obok Mateusza na listę strzelców wpisali się także: Konrad Rubinowski x2, Michał Ryszkowski, Alan Józefczuk, Maciej Szczepanik i Kacper Ambrozik. Asystami mogą się poszczycić: Alan Józefczuk x2, Kacper Ambrozik, Michał Ryszkowski, Maciej Szczepanik i Konrad Rubinowski.

Trampkarze mieli o wiele trudniejsze zadanie. Włodawianka Włodawa, to solidny przeciwnik, który postawił nam trudne warunki do gry. Trzeba przyznać, że źle weszliśmy w ten mecz i początek spotkania, to zdecydowana przewaga gospodarzy. Całe szczęście umiejętnie neutralizowaliśmy ich ataki i do przerwy remisowaliśmy 0:0. Po zmianie stron nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej, ale na bramki przyszło nam jeszcze chwilę poczekać. Pierwszy gol padł dopiero w 68’ po technicznym strzale Dawida Gołosia. Drugi chwilę potem (69’) po dobrej akcji Błażeja Kuśmickiego. Wydawało się, że przejęliśmy kontrolę nad meczem. Trzy minuty później sędzia przyznał jeszcze naszej drużynie rzut karny, ale niestety go nie wykorzystaliśmy. Włodawianka odpowiedziała za to szybko precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Na 5 minut przed końcem mieliśmy tylko jednobramkową przewagę (1:2), więc końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Przeciwnicy napierali, ale my mądrze się broniliśmy i ostatecznie wynik już się nie zmienił. Bramki dla Polesia zdobywali: Dawid Gołoś i Błażej Kuśmicki. Asystami mogą się poszczycić: Filip Grabowicz i Szymon Latała.
—–
Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Franciszek Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Kacper Kędzierski, Dominik Latała, Paweł Niewęgłowski, Mateusz Ordowski, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski, Maciej Szczepanik
—–
Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Sebastian Jung, Błażej Kuśmicki, Michał Latała, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski