WYGRYWAMY DERBOWE SPOTKANIA Z WŁODAWIANKĄ WŁODAWA

W sobotę 8 maja 2021 nasze drużyny młodzików i trampkarzy rozegrały derbowe spotkania z Włodawianką Włodawa. Oba zakończyły się naszymi zwycięstwami: mecz młodzików: Włodawianka Włodawa – Polesie Urszulin 0:5, natomiast mecz trampkarzy: Włodawianka Włodawa – Polesie Urszulin 1:2.
———-
Młodzicy od początku narzucili rywalom swój styl gry i bardzo szybko to zaprocentowało. Już w czwartej minucie spotkania objęliśmy prowadzenie po bramce Dawida Gołosia i świetnej asyście Szymona Latały. Dwie minuty później mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie, dzięki indywidualnej akcji i bramce Szymona Latały, a po kolejnych dwóch minutach wygrywaliśmy już 0:3 po golu zdobytym przez Stefana Mendela. W drugiej połowie dwie bramki dołożyli jeszcze Dawid Gołoś i Zofia Grzywaczewska i tym samym odnieśliśmy kolejne pewne zwycięstwo. Warunki były trudne, boisko błotniste, a w międzyczasie padał grad. Nie przeszkodziło nam to jednak w kontrolowaniu gry. Na szczególną pochwałę zasługuje nasza linia defensywna: Tomasz Szczepanik, Sylwester Prucnal i Michał Ryszkowski, gdyż to głównie ich zasługą jest kolejny mecz bez straconej bramki. Generalnie bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu, ładne akcje, dużo celnych podań i zwycięskie pojedynki indywidualne, Brawo drużyna!

Bramki dla Polesia zdobywali: Dawid Gołoś x2 (4′, 34′), Szymon Latała x1 (6′), Stefan Mendel x1 (8′) i Zofia Grzywaczewska x1 (54′). Asystami natomiast mogą się poszczycić: Szymon Latała x1, Konrad Rubinowski x1 i Stefan Mendel x1.
———-
Trampkarze zagrali dziś w eksperymentalnym ustawieniu. Zmiany w obronie, pomocy i na bramce zaowocowały bardzo dobrym spotkaniem w naszym wykonaniu. Prowadzenie objęliśmy w siódmej minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Bartka Bedłuszaka i kapitalnej bramce zdobytej główką przez Marcina Marcinkowskiego. Drugie trafienie po asyście Marcina Marcinkowskiego w szesnastej minucie dołożył Karol Proniuk. Na przerwę schodziliśmy w dobrych nastrojach. Nerwowo zrobiło się w drugiej połowie po kontaktowej bramce zdobytej przez Włodawiankę. Nie mniej jednak udało nam się skutecznie neutralizować akcje przeciwników i tworzyć dobre sytuacje pod ich bramką. Wynik jednak już się nie zmienił. Z trudnego terenu wywozimy 3 punkty i kolejne cenne doświadczenia. Podobnie jak w przypadku młodzików, tak i u trampkarzy na szczególne uznanie zasłużyła dziś linia obrony: Filip Grabowicz, Sebastian Jung, Mateusz Cegłowski i Kuba Koziej oraz bramkarz Hubert Kowalczuk. Dzisiejsze zwycięstwo jest w dużej mierze ich zasługą. Cieszy również dyspozycja chłopaków w ataku i pomocy oraz oddanie i walka od początku do końca. Generalnie dobre spotkanie w naszym wykonaniu dające cenne 3 punkty. Brawo drużyna!

Bramki dla Polesia zdobywali: Marcin Marcinkowski x1 (7′) i Karol Proniuk x1 (16′). Asystami mogą się natomiast poszczycić Bartek Bedłuszak x1 i Marcin Marcinkowski x1.
———-
MŁODZICY: Bartosz Czajkowski, Paweł Dyszewski, Dawid Gołoś, Adrian Grzegorczyk, Anna Grzywaczewska, Zofia Grzywaczewska, Alan Józefczuk, Kacper Kędzierski, Jakub Kunach, Szymon Latała, Stefan Mendel, Paweł Niewęgłowski, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski, Filip Szadkowski, Tomasz Szczepanik
Trener: Karol Bujak
Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś
———-
TRAMPKARZE: Bartłomiej Bedłuszak, Mateusz Cegłowski, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Sebastian Jung, Hubert Kowalczuk, Kuba Koziej, Błażej Kuśmicki, Marcin Marcinkowski, Jakub Panasiuk, Karol Proniuk, Karol Sitkowski, Krystian Skowronek, Karol Śledziński
nieobecni: Szymon Latała, Błażej Orysz, Karol Śledziński