SUKCESY LEKKOATLETÓW W PUŁAWACH I BIAŁYMSTOKU

W Puławach 3 września 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2008-07 (kategoria młodzik U16) z klubów województwa lubelskiego. Wśród dużej grupy lekkoatletów nie zabrakło i zawodników Polesia Urszulin, uczniów byłej klasy VIII SP z Urszulina.

Na szczególną uwagę zasługuje I miejsce w biegu na 300 m Stefana Mendla, który pokonał zdecydowanie zawodników z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Lublina. W biegu na 100 m minimalnie przegrał z zawodnikiem Agrosu Zamość, ale pokonał pozostałych sprinterów. Stefan zdobył więc 2 medale: złoty i srebrny. W tej chwili posiada on III klasę sportową w biegu na 300 m i IV na 100 m. BRAWO!

W biegu na 1000 m III miejsce i brązowy medal zdobył Sebastian Jung. Szkoda, że drobna kontuzja wykluczyła go z treningów przez tydzień, bo przegrał minimalnie walkę o lepsze miejsce na końcówce. Poprawił swój rekord życiowy i posiada już V klasę sportową w biegu na 1000 m i 600 m.

Docenić należy również IV miejsce Sebastiana Dołęgowskiego w biegu na 300 m. Sebastian również ustanowił rekord życiowy i uzyskał V klasę sportową.

Wszyscy nasi zawodnicy zakwalifikowali się na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA, które odbyły się w dniach 9-10 września w Białymstoku. Kolejne 2 medale zdobył Stefan Mendel, który w biegu na 100 m był trzeci, a w biegu na 300 m drugi. Przegrał tylko jednym z najlepszych zawodników w Polsce – Danielem z Siemaszką z Białegostoku.

Dobrym występem może się pochwalić Sebastian Jung. Startujący po raz pierwszy w biegu na 2000 m zajął 5 miejsce, co należy uważać za duży sukces. Ustanowił więc rekord życiowy.

Po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy Sebastian Dołęgowski w biegu na 300 m , który zajął VIII miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy punktowali i zdobyli punkty dla Polesia Urszulin i województwa.

Wielka szkoda, że opuszczają nasz klub. Od nowego roku Stefan będzie zawodnikiem AZS UMCS Lublin, Sebastian Dołęgowski AZS AWF Warszawa, a Sebastian Jung KS Lublinianka.

Z OSTATNIEJ CHWILI
Miło nam zakomunikować, że Stefan Mendel dzięki bardzo dobremu wynikowi jaki posiada na 300 m (37,91 sekundy) zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski Młodzików które odbędą się tym razem w Lublinie w dniach 23-24 września. Dla Stefana jest to czwarty start w zawodach ogólnopolskich na stadionie. Wcześniej startował w Czwartkach Lekkoatletycznych w Łodzi, gdzie zdobył brązowy medal oraz IV i VI miejsce. Oby tak dalej.