ZWYCIĘSTWO Z HETMANEM ŻÓŁKIEWKA

Młodzicy przywożą ważne 3 punkty z Żółkiewki! W sobotę 27.05.2023 r. rozegraliśmy kolejne spotkanie w I lidze okręgowej. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Hetmana Żółkiewka. Ten mecz miał różne fazy. W pierwszej połowie zarysowała się nasza przewaga, którą udokumentowaliśmy dwiema bramkami. Na przerwę schodziliśmy więc w dobrych humorach. Początek drugiej połowy, to nadal dobra gra w ataku i mądre zachowanie w obronie, które w sumie dają nam kolejne dwa trafienia. Potem jednak opadamy z sił i dajemy dojść do głosu przeciwnikom, którzy zdobywają swojego pierwszego gola. Całe szczęście kilka minut później dokładamy kolejną bramkę. Ale zawodnicy Hetmana nie odpuszczają i grając bardzo ambitnie jeszcze dwukrotnie pokonują naszego bramkarza w końcówce spotkania. To był trudny mecz, który jednak ostatecznie rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników Polesia i szacunek za walkę do końca dla naszych dzisiejszych przeciwników. Hetman Żółkiewka – Polesie Urszulin 3:5 (0:2).

Bramki dla Polesia zdobywali: Paweł Jung x2, Krzysztof Parasion x1, Mateusz Ordowski x1, Eduard Savchuk x1. Asystami mogą się poszczycić: Gabriel Sierociuk x2 i Paweł Jung x1.

Skład drużyny: Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Eduard Savchuk, Gabriel Sierociuk, Stefan Szczepanik

Trener: Karol Bujak / Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś

ZNOWU GRALI NASI ŻACY

We wtorek 23.05.2023 nasi żacy ruszyli do Siedliszcza, gdzie zmierzyli się z miejscową drużyną SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE oraz gośćmi z SPS EKO Różanka. Dużo dobrego grania za nami i sporo dalszej nauki przed nami.
—–
Kilka słów od trenera Karola Bujaka:
„Dzisiejsze zawody można zaliczyć do udanych pod kilkoma względami. Po pierwsze było dużo składnych akcji, indywidualnych rajdów oraz pięknych goli, co bardzo cieszyło oko i było na co popatrzeć. Po drugie kilku zawodników po raz pierwszy miało możliwość rywalizować z innymi drużynami i zyskali bezcenne doświadczenie, które na pewno w przyszłości zaowocuje”.
—–
Zgodnie z regulaminem rozgrywki żaków odbywają się bez klasyfikacji i publikacji wyników.

WYJAZDOWY REMIS MŁODZIKÓW Z UNIĄ BIAŁOPOLE

W poniedziałek 22.05.2023 r. nasi młodzicy zremisowali z drużyną z Białopola. To był zacięty mecz, w którym obie drużyny tworzyły sobie sytuacje na zdobycie bramki, ale jako pierwszym ta sztuka udała się gospodarzom już w czwartej minucie spotkania. Odpowiedzieliśmy kilka minut później i rywalizacja znów zaczynała się od nowa. Przed przerwą zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę dla gospodarzy i do szatni schodziliśmy przegrywając. W drugiej połowie, mimo widocznego zmęczenia, wszyscy grali z ogromnym sercem i zaangażowaniem. To dzięki temu udało się ponownie wyrównać stan rywalizacji i nie dopuścić przeciwników do strzelenia kolejnego gola. Unia Białopole – Polesie Urszulin 2:2 (2:1).

Bramki dla Polesia zdobywali: Paweł Jung i Krzysztof Parasion. Asystami mogą się poszczycić Jagoda Kaszewska i Mateusz Ordowski.

Skład drużyny: Franciszek Grzegorczyk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Marcel Krupiński, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Jakub Rutkowski, Eduard Savchuk, Stefan Szczepanik

Trener: Karol Bujak Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś

W URSZULINIE POWSTANIE NOWA HALA SPORTOWA

To są dopiero dobre informacje! W Urszulinie w 2024 r. powstanie nowa hala sportowa z wielofunkcyjnym boiskiem o wymiarach pola gry 20×40 m! To super wieści dla całej gminy, dla naszego klubu i dla wszystkich dzieci z naszych okolic, dla których sport jest ważną częścią życia, a ta inwestycja zdecydowanie poprawi ich warunki treningowe. 
 
A wszystko to dzięki projektowi przygotowanemu przez Gminę Urszulin i dofinansowaniu w kwocie 2 770 000 zł uzyskanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. 
 
 
Sport łączy ludzi! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i wsparcie projektu! Gmina Urszulin, Tomasz Antoniuk – Wójt Gminy Urszulin, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Minister Sportu i Turystyki Poseł Kamil Bortniczuk, Kamila Grzywaczewska, Radni i Pracownicy Gminy Urszulin. 
 
Głęboko wierzymy, że przy takiej współpracy szybko uda się zrealizować także kolejne plany rozwoju infrastruktury sportowej, w tym projekt budowy kompleksu boisk sztucznych typu orlik oraz bieżni, a także renowacji istniejącego boiska trawiastego. Jeśli tak się stanie, to wszyscy mieszkańcy będą wielkimi zwycięzcami, a o to przecież chodzi!

ZAPISY DRUŻYN NA TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ I PIŁKI SIATKOWEJ

UWAGA! Ogłaszamy zapisy i serdecznie zapraszamy wszystkie chętne drużyny do udziału w turniejach piłki nożnej i piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Urszulin (kategoria OPEN), które odbędą się w Urszulinie w sobotę 24 czerwca 2023 r. w ramach Dni Gminy Urszulin. Dla zdobywców miejsc I-III przewidujemy puchary oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie on-line do 10.06.2023. Liczba drużyn ograniczona! Decyduje kolejność zapisu! Szczegółowe informacje, regulaminy i zgłoszenia: www.polesieurszulin.pl/turnieje

WAKACYJNE WARSZTATY SPORTOWE 2023

UWAGA! Ruszają zapisy na III WAKACYJNE WARSZTATY SPORTOWE POLESIE 2023, które w tym roku będą obywały się pod hasłem „Polesie promuje sport w lesie”. Partnerem głównym wydarzenia są Lasy Państwowe.

Warsztaty odbędą się w Urszulinie w dniach 21-25 sierpnia 2023, (od godz. 10:00 do godz. 15:00, ostatni dzień – zakończenie = godziny do ustalenia!), a są skierowane do zawodników z roczników 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015. Na uczestników czeka znowu moc atrakcji.

👉 W programie m.in.: – wycieczka na paintball laserowy i strefę vr, – wycieczka rowerowa, – rajd pieszy, – projekcja filmu, – wycieczka po ścieżce przyrodniczej, – konkurencje biegowe i sprawnościowe, – treningi piłkarskie, – ognisko integracyjne, – inne.
👉 Koszt: 199 zł / osoba
👉 Kadra trenerska: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś + wolontariusze.

———-
Szczegóły i zapisy: https://forms.gle/CdS1EVT71d15LVrG9
———-
UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!