4 MIEJSCE NA TURNIEJU O PUCHAR PREZESA GÓRNIKA ŁĘCZNĄ

W niedzielę 11.02.2024 r. drużyna Polesia Urszulin zagrała na Turnieju o Puchar Prezesa Górnika Łęczna. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy 4 miejsce, odnosząc 2 zwycięstwa, notując 2 remisy i ponosząc 3 porażki, co przełożyło się na 8 punktów i bilans bramkowy 12:9 oraz lokalizację tuż za podium w końcowej tabeli. Bramki dla Polesia zdobywali: Paweł Jung x5, Mateusz Ordowski x4, Franciszek Grzegorczyk x2, Jagoda Kaszewska x1. Turniej odbył się w międzynarodowej obsadzie, gdyż zagrało na nim 6 drużyn z Polski i 2 drużyny z Ukrainy. 

WYNIKI:
Victoria Parczew – Polesie Urszulin 2:2
Polesie Urszulin – Zawisza Garbów 0:1
FC Novy Rozdil – Polesie Urszulin 0:3
Polesie Urszulin – Orka Kluczkowice 0:0
Górnik Łęczna – Polesie Urszulin 3:0
Dyssh Zhidachiv – Polesie Urszulin 3:0
Polesie Urszulin – Świdniczanka Świdnik 7:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Dyssh Zhidachiv
2. Zawisza Garbów
3. Victoria Parczew
4. Polesie Urszulin
5. Górnik Łęczna
6. FC Novy Rozdil
7. Świdniczanka Świdnik
8. Orka Kluczkowice

Skład drużyny: Jagoda Kaszewska, Franciszek Grzegorczyk, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Maciej Szczepanik, Paweł Jung, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Jakub Rutkowski, Miłosz Kudyba. Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś

ZA NAMI MEGA PRZYGODA! – OBÓZ COSTA BRAVA CAMP 2024 W HISZPANII

 
To była mega przygoda! Piękne wspomnienia zostaną z nami na zawsze! Nasz obóz piłkarski COSTA BRAVA CAMP 2024 (26.01-4.02.2024) w słonecznej Hiszpanii przeszedł do historii.
 
Hiszpańskie słońce i plaża, treningi z hiszpańskimi i polskimi trenerami, zajęcia sportowe nad samym Morzem Śródziemnym, mecz na żywo FC Barcelona – Osasuna (1:0), zwiedzanie Barcelony (Sagrada Famila, Muzeum FC Barcelony i sklep klubowy, Wioska Olimpijska i Stadion Olimpijski, Park kaktusów z całego świata, wzgórze widokowe, najsłynniejsza ulica Barcelony La Rambla z niezwykłym klimatem, mimami, targiem La Boqueria, teatrem, pomnikiem Kolumba + city tour po najciekawszych miejscach w stolicy Katalonii), wycieczka do Tossa de Mar – średniowiecznego miasteczka z zabytkowymi murami obronnymi, a do tego zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu i super wyżywienie, a przede wszystkim rewelacyjna atmosfera stworzona przez wszystkich uczestników i sztab szkoleniowy sprawiły, że zapamiętamy ten obóz na całe życie.

KAŻDE DZIECKO POWINNO UPRAWIAĆ SPORT! ZAPRASZAMY DO POLESIA!

Do 31.01.2024 r. prowadzimy NABÓR ZAWODNIKÓW i ZAWODNICZEK z roczników 2010-2018 do grup treningowych! Zapraszamy dziewczynki oraz chłopców do nauki i gry w piłkę nożną w dziecięco-młodzieżowym klubie sportowym z dużymi ambicjami. Warto! Start zajęć od 12.02.2024 (po feriach szkolnych!).
———–
Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport? To proste!
1. Sport utrzymuje prawidłową wagę ciała.
2. Sport wzmacnia organizm.
3. Sport zapobiega wadom postawy.
4. Sport chroni przed chorobami cywilizacyjnymi.
5. Sport uczy współpracy.
6. Sport poprawia samoocenę.
7. Sport wycisza i pozwala na pozbycie się nadmiaru energii.
8. Sport kształtuje charakter.
9. Sport uczy właściwych wartości.
10. Sport sprawia radość.
11. Sport kształtuje zdrowe nawyki.
12. Sport chroni przed używkami.
13. Sport umacnia więzi.
14. Sport dodaje pewności siebie.
15. Sport pozostaje na całe życie.
———–
Jesteśmy partnerem Górnika Łęczna i Lublinianki. Gwarantujemy:

* regularne (co najmniej 2 x w tygodniu) treningi piłki nożnej na obiektach sportowych w Urszulinie
* zajęcia prowadzone przez trenerów z licencjami UEFA
* profesjonalny sprzęt treningowy,
* testy umiejętności,
* kontynuację kształcenia piłkarskiego do etapu 15 lat, a dla wyróżniających się zawodników możliwość testów i dalszej kariery piłkarskiej we współpracujących klubach,
* możliwość nauki w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie,
* opiekę fizjoterapeutyczną i medyczną w Centrum Medycznym Vita w Urszulinie,
* udział w rozgrywkach, turniejach oraz innych wydarzeniach organizowanych przez Klub,
* dobrą atmosferę i nastawienie na rozwój indywidualny każdego zawodnika.
———–
Szkółka Piłkarska Polesie Urszulin posiada ZIELONY CERTYFIKAT Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli pomyślnie przeszła proces weryfikacji oraz spełnia wszelkie wytyczne i kryteria PZPN w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży.
———–
>>> Dodatkowe pytania? Zadzwoń: tel. 504 63 63 53
>>> Więcej informacji: www.polesieurszulin.pl/treningi
>>> Zapisy: www.polesieurszulin.pl/zapisy
———–

EMOCJONUJĄCY IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POLESIE 2024

Za nami jedyny taki turniej w Polsce, a nawet jedyny na świecie.

W niedzielę 14.01.2024 r. odbył się zorganizowany przez nasz Klub IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POLESIE 2024. To wyjątkowe rozgrywki, bo przeznaczone wyłącznie dla zawodników Polesia. Od godz. 11:00 rywalizowały ze sobą dzieci z drużyn skrzatów (roczniki 2017, 2018) i żaków (roczniki 2015, 2016), a od godz. 15:00 z drużyn orlików (roczniki 2013, 2014) i młodzików/trampkarzy (roczniki 2009, 2010, 2011, 2012). Czego jak czego, ale sportowych emocji tego dnia na pewno nie brakowało.

Turniej dla skrzatów i żaków odbył się tradycyjnie bez klasyfikacji i wyróżnień indywidualnych, z jednym drobnym wyjątkiem. Tym razem postanowiliśmy wyróżnić najlepszego zawodnika z rocznika 2015, a został nim wybrany Dawid Pawłowski. Było dużo dobrej zabawy i radości z gry w piłkę nożną. Co bardzo ważne wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe medale!

Turniej dla orlików i młodzików/trampkarzy, to już osobna historia. Tu wszyscy grają o jak najwyższe miejsca, a sztab szkoleniowy ocenia i wybiera najlepszych zawodników. Zasadą też jest, że drużyny składają się z zawodników z różnych roczników. Ta formuła doskonale się sprawdza i daje dobrą możliwość do obserwacji potencjału indywidualnego każdego z naszych młodych piłkarzy. A na tym niezmiennie bardzo nam zależy!

Ostatecznie królem strzelców i jednocześnie najlepszym zawodnikiem IV Halowego Turnieju Piłki Nożnej POLESIE 2024 dla orlików i młodzików/trampkarzy został Paweł Jung, najlepszą zawodniczką Jagoda Kaszewska, najlepszym bramkarzem Jakub Tomaszewski, najlepszym dryblerem Krzysztof Parasion, najlepszym napastnikiem Mateusz Ordowski, najlepszym pomocnikiem Michał Sokołowski, najlepszym obrońcą Fabian Proniuk.

Nasz sztab szkoleniowy wybrał również najlepszych zawodników Turnieju w poszczególnych rocznikach, a zostali nimi:
2009 – Paweł Niewęgłowski
2010 – Franciszek Grzegorczyk
2011 – Gabriel Sierociuk
2012 – Mikołaj Wach
2013 – Nikodem Sierociuk
2014 – Antoni Grabowicz

I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna w składzie: Paweł Jung (2011), Hubert Poleszak (2013), Adam Sielaszuk (2013), Michał Sokołowski (2014),

II miejsce w Turnieju zdobyła drużyna w składzie: Franciszek Grzegorczyk (2010), Franciszek Krasucki (2012), Filip Borowiec (2013), Antoni Grabowicz (2014)

III miejsce w Turnieju zdobyła drużyna w składzie: Paweł Niewęgłowski (2009), Kacper Szczepanik (2012), Jakub Tomaszewski (2013), Mikołaj Borowiec (2014)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wyróżnieni zawodnicy dodatkowo okolicznościowe statuetki. To był kolejny bardzo udany Turniej, który z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci! Dziękujemy za udział!

POLESIE URSZULIN Z CERTYFIKATEM PZPN NA 2024 ROK

 
Mamy to! Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komisji Weryfikacyjnej Szkółka Piłkarska Polesie Urszulin otrzymała po raz kolejny ZIELONY CERTYFIKAT Polskiego Związku Piłki Nożnej, tym razem na rok 2024. Oznacza to, że ponownie pomyślnie przeszliśmy proces weryfikacji oraz spełniamy wszelkie wytyczne i kryteria PZPN w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży. JESTEŚMY DUMNI! 
—–
Czym jest Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN?
Jest to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.
 
Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.