MŁODZICY WYGRYWAJĄ, A OSŁABIENI TRAMPKARZE PRZEGRYWAJĄ W 9 KOLEJCE

 
W sobotę 23.10.2021 na naszym koncie pewna wygrana młodzików 6:0 z Hutnikiem Dubeczno i minimalna przegrana, grających w dużym osłabieniu, trampkarzy 1:2 z Agrosem Suchawa.
———-
Mecz trampkarzy od początku był dla nas zagadką, gdyż musieliśmy sobie poradzić bez kilku kluczowych zawodników, którzy trafili na kwarantannę lub zmagają się z kontuzjami, czy chorobami. W pierwszej połowie mieliśmy pojedyncze dobre sytuacje, jednak nie umieliśmy ich wykorzystać. Przeciwnikom ta sztuka się udała i wyszli na prowadzenie 0:1. Liczne faule Gości mocno dają nam się we znaki. Po zmianie stron robimy co możemy, aby wyrównać. I kiedy wydaje się, że jesteśmy już na dobrej drodze sędzia główny spotkania (co ciekawe, na co dzień zawodnik drużyny seniorskiej Agrosu Suchawa), dyktuje kontrowersyjny rzut karny dla Gości. Po chwili przegrywamy już 0:2. Nie składamy broni! Walczymy! Przeciwnicy grają coraz brutalniej. Sypią się dla nich minutowe kary indywidualne, ale w tym meczu żaden z nich nie otrzymuje czerwonej kartki, mimo, że obserwowaliśmy kopnięcie w twarz naszego zawodnika, czy zatrzymanie akcji, po której nasz skrzydłowy znalazłby się sam na sam z bramkarzem. Wreszcie po kolejnym faulu mamy rzut wolny i wykonujemy go wzorowo. Karol Proniuk kieruje piłkę w pole karne, a Dawid Gołoś sprytnie pokonuje bramkarza zdobywając pierwszą i jak się później okazuje ostatnią bramkę dla Polesia w tym meczu. Mimo dużego zaangażowania i ambicji przegrywamy to spotkanie. Niestety braków kadrowych nie da się oszukać. Ale ten mecz, to była dla naszych zawodników bardzo dobra lekcja, która na pewno każdego z nich mocno rozwinęła. I to jest w tym przypadku najważniejsze! Brawo za walkę! Jedyną bramkę dla Polesia zdobył Dawid Gołoś, a asystował mu Karol Proniuk.
———-
Mecz młodzików, to nasza zdecydowana przewaga od początku do końca. Na prowadzenie wychodzimy już w 4-tej minucie po, bardzo dobrze wykonanym przez Alana Józefczuka, rzucie rożnym i celnym trafieniu Konrada Rubinowskiego. Następnie popis daje Michał Ryszkowski, który trafia do siatki przeciwników aż 3-krotnie i tym samym może poszczycić się hat-trickiem. Kolejne trafienie dokłada Konrad Rubinowski i do przerwy prowadzimy 5:0. Po zmianie stron Kacper Kędzierski dokłada jeszcze jedną bramkę i mecz kończymy wynikiem 6:0. Brawo drużyna! Bramki dla Polesia zdobywali: Michał Ryszkowski x3, Konrad Rubinowski x2 i Kacper Kędzierski x1. Asystami mogą się poszczycić: Alan Józefczuk x3 i Kacper Ambrozik x2.
———-
➡Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski
➡Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Zofia Grzywaczewska, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Kacper Kędzierski, Dominik Latała, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski.
➡Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś

DERBY DLA POLESIA! WŁODAWIANKA WŁODAWA – POLESIE URSZULIN 1:8

Derby dla Polesia! W kolejnym spotkaniu ligowym, rozegranym w sobotę 16.10.2021, nasi trampkarze pewnie pokonali Włodawiankę Włodawa zwyciężając aż 1:8. Brawo drużyna!!! 
———-
Mecz od początku do końca toczył się pod nasze dyktando, a gdybyśmy wykorzystali wszystkie stworzone sytuacje, to wynik mógłby być jeszcze lepszy. Strzelanie już w 2-giej minucie meczu rozpoczął Dawid Gołoś. Na 0:2 w 8-mej minucie podwyższył Mateusz Cegłowski. A potem już poszło. 0:3 – Karol Proniuk. 0:4 – Karol Proniuk. 0:5 – Mateusz Cegłowski. Mamy przerwę. Po zmianie stron przeciwnicy na chwilę dochodzą do głosu i trafiają do naszej siatki. Nadal gramy swoje i szybko odpowiadamy. Dokładamy kolejne 3 bramki i nasze okazałe zwycięstwo staje się faktem.
Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie. Dużo ładnych i składnych akcji. Świetna praca w ofensywie, pomocy i defensywie. Kultura na boisku. Coraz mniej błędów indywidualnych. Każdy daje z siebie maxa wkładając serce w grę. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze i z każdym dniem widać postępy jakie robimy. Wszyscy możemy być dumni z tej drużyny.
Bramki dla Polesia zdobywali: Karol Proniuk x4, Mateusz Cegłowski x2, Dawid Gołoś x1 i Szymon Latała x1. Asystami mogą się poszczycić: Szymon Latała x4, Karol Proniuk x2, Dawid Gołoś x1 i Kacper Ambrozik x1.
———-
➡ Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Mateusz Cegłowski, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Sebastian Jung, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski
➡ Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś

UDANE ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK ORLIKÓW

Nasi orlicy w bardzo dobrym stylu zakończyli swoje rozgrywki ligowe. W czwartek 14.10.2021 zagrali ostatnie spotkania w rundzie jesiennej, tym razem rywalizując z drużynami Vitrum Wola Uhruska i Orzeł Srebrzyszcze. Rozegrali dwa mecze w formule 2×15 minut, co przełożyło się na godzinę intensywnej gry. Ozdobą spotkań była piękna bramka Mateusza Ordowskiego oraz świetne trafienia Dominika Latały i Pawła Junga.
 
Na duże uznanie zasługuje zastosowanie się wszystkich zawodników do zaleceń trenerskich, w tym ładna gra podaniami i wychodzenie na pozycje. Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu, jaki reprezentują nasi młodzi piłkarze. Warto podkreślić, że nasi chłopcy mierzyli się również ze starszymi o co najmniej 2 lata zawodnikami i z tych pojedynków wyszli zwycięsko!
 
Wypada również dodać, że jako jedyna drużyna wzięliśmy udział we wszystkich zaplanowanych w tej rundzie rozgrywkach! Dwukrotnie byliśmy w Siedliszczu i raz w Woli Uhruskiej. Zagraliśmy najwięcej meczów i w każdym z nich pokazaliśmy wysoki poziom. W sumie zmierzyliśmy się z sześcioma drużynami: Spółdzielca Siedliszcze, Ogniwo Wierzbica, Granica Dorohusk, Frassati Fajsławice, Orzeł Srebrzyszcze i Vitrum Wola Uhruska. Wierzymy, że te doświadczenia przełożą się na rozwój indywidualny każdego z naszych zawodników. Brawo drużyna!!!
———-
Rozgrywki zgodnie z regulaminem odbywają się bez klasyfikacji i publikowania wyników.
———-
Skład drużyny: Szymon Grabowicz, Paweł Jung, Miłosz Kudyba, Dominik Latała, Piotr Łapiński, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Gabriel Sierociuk, Nikodem Sierociuk. Ze względu na kwarantannę nie zagrały nasze dziewczyny: Anna Grzywaczewska, Zofia Grzywaczewska i Jagoda Kaszewska, które bardzo chciały być w tym dniu z nami, ale tym razem nie miały takiej możliwości.
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Elżbieta Dorosz, Grzegorz Gołoś

REJONOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE W CHEŁMIE

Nasi lekkoatleci uzyskali kwalifikacje do mistrzostw województwa!!! Ale po kolei… W piątek 8.10.2021 w Chełmie odbyły się zorganizowane przez SZS rejonowe sztafetowe biegi przełajowe, które były eliminacjami do mistrzostw województwa. Startowały zawodniczki i zawodnicy z 4 powiatów, w tym ze szkoły podstawowej i naszego klubu z Urszulina.
 
➡️ Po ambitnej walce dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze zajęły IV miejsce a do zajęcia III miejsca naprawdę brakowało niewiele. Należy nadmienić że składzie były w większości dziewczęta z klas IV i V co dobrze wróży na następny rok. Drużyna wystartowała w składzie: Emilia Banachewicz, Michalina Cegłowska, Katarzyna Słoboda, Zuzanna Kulczyńska, Oliwia Brzegowa i Emilia Niedźwiedzka.
➡️ Drużyna chłopców z tego rocznika zajęła również IV miejsce. Chłopcy pobiegli w składzie: Patryk Dmitruk, Bartłomiej Kędzierski, Franciszek Grzegorczyk, Adrian Grzegorczyk, Krzysztof Parasion, Paweł Jung i rezerwowy Konrad Królikowski.
➡️ Natomiast po pasjonującej walce na ostatniej zmianie w wykonaniu Sebastiana Junga, chłopcy z rocznika 2007-08 zajęli II miejsce i awansowali do mistrzostw województwa które odbędą się 21 października w Tomaszowie Lubelskim. W drużynie pobiegli: Mateusz Cegłowski, Paweł Dyszewski, Sebastian Łepecki, Jakub Skowronek, Stefan Mendel, Sebastian Jung i rezerwowy Karol Proniuk.
 
Liczymy, że tak jak w latach poprzednich chłopcy zdobędą kolejny puchar i medale. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom startującym w zawodach i czekamy na następne dobre miejsca lekkoatletów.

REMIS MŁODZIKÓW I IMPONUJĄCE ZWYCIĘSTWO TRAMPKARZY

Przy pięknej niedzieli 10.10.2021, w konfrontacji z Pławanicami Kamień, odnotowujemy remis młodzików 2:2 w spotkaniu na szczycie ligi i pewną wygraną trampkarzy 12:0. W obu spotkaniach nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony.
———-
Mecz trampkarzy to nasza zdecydowana przewaga od samego początku do samego końca. Już w 9-tej minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie po bramce Karola Proniuka. W 13-tej minucie na 2:0 podwyższa Dawid Gołoś. Potem Mateusz Cegłowski pewnie wykorzystuje rzut wolny, a Karol Proniuk i Szymon Latała dokładają dwie kolejne bramki i do szatni schodzimy z wynikiem 5:0. Po zmianie stron z początku nie umiemy przebić się do bramki przeciwnika. Dopiero po kilkunastu kolejnych minutach gry do siatki trafia Dawid Gołoś pewnie wykorzystując kolejny w tym spotkaniu rzut wolny. Kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Ostatecznie spotkanie kończymy z imponującym wynikiem 12:0. Bramki dla Polesia zdobywali: Karol Proniuk x5, Dawid Gołoś x3, Mateusz Cegłowski x2, Szymon Latała x1, Michał Ryszkowski x1. Asystami mogą się poszczycić: Karol Proniuk x4, Sebastian Jung x1, Mateusz Cegłowski x1, Błażej Kuśmicki z1, Filip Grabowicz x1 i Szymon Latała x1.
———-
Mecz młodzików od początku zapowiadał się bardzo atrakcyjnie i taki też się okazał. Przed tym spotkaniem nasza drużyna zajmowała 1 miejsce w tabeli, a przeciwnicy miejsce 2. Oba zespoły miały identyczną liczbę punktów, a przeważaliśmy jedynie bilansem bramkowym. Staraliśmy się od początku narzucić swój styl gry i to nam się udawało. Początek spotkania to nasza zdecydowana przewaga, a gra toczyła się właściwie głównie na połowie przeciwników. Po wielu dobrych, chociaż niewykorzystanych, sytuacjach, wynik spotkania otworzył dla nas Adrian Grzegorczyk. Do przerwy 1:0. Chwilę po przerwie Jakub Ramenda dokłada drugą bramkę. Ale przeciwnicy się nie poddają. Ostatecznie łapią kontakt na 2:1, a chwilę przed ostatnim gwizdkiem dokładają drugie trafienie. Kończymy remisem 2:2, chociaż mogło być na pewno lepiej. Jak to mówią „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, a „2:0 to wynik niebezpieczny”. Nie mniej jednak mecz na dobrym poziomie, dzięki któremu utrzymujemy pozycję lidera. Bramki dla Polesia zdobywali: Adrian Grzegorczyk i Jakub Ramenda.
———-
➡Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Mateusz Cegłowski, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Sebastian Jung, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski
➡Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Franciszek Grzegorczyk, Anna Grzywaczewska, Zofia Grzywaczewska, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Jaogda Kaszewska, Kacper Kędzierski, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski, Maciej Szczepanik
➡Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś

KOLEJNE UDANE ROZGRYWKI ORLIKÓW

Za nami kolejne rozgrywki orlików zorganizowane przez Lubelski Związek Piłki Nożnej Oddział w Chełmie. W czwartek 7.10.2021 nasza drużyna zagrała w Siedliszczu z drużynami Frassati Fajsławice i Spółdzielca Siedliszcze. Niestety pozostałe drużyny, mimo zgłoszenia do rywalizacji, nie dojechały, a to szczerze mówiąc bardzo nas martwi. Tym bardziej dziękujemy przeciwnikom za wspólny czas. Za nami godzina gry, czyli dwa solidne mecze, każdy w formule 2×15 minut. Dużo frajdy, ładnych akcji i pięknych bramek. Brawo drużyna!
———-
Rozgrywki zgodnie z regulaminem odbywają się bez klasyfikacji i publikowania wyników.
———-
Skład drużyny orlików: Anna Grzywaczewska, Zofia Grzywaczewska, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Piotr Łapiński, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Gabriel Sierociuk, Nikodem Sierociuk.
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Elżbieta Dorosz, Grzegorz Gołoś