BARDZO UDANY START NASZYCH LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W sobotę 16.03.2024 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych zorganizowane przez Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Na trudnych trasach biegali zawodnicy z klubów oraz szkół z województwa lubelskiego. Wśród startujących nie zabrakło naszych lekkoatletów z KS Polesie i SP z Urszulina.

Nasi zawodnicy startowali w kategorii klas IV i młodsi, V-VI oraz młodzików. Szczególne słowa uznania są dla startujących naszych najmłodszych lekkoatletów, którzy mimo wielkiego stresu bardzo dobrze pobiegli.

W kategorii najmłodszych dziewcząt II miejsce i srebrny medal zdobyła Hanna Kulczycka, a Roksana Myć ( klasa III ) zajęła w tym biegu bardzo dobre IV miejsce.

Bardzo dobrze pobiegli również najmłodsi chłopcy; Antoni Grabowicz zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, IV m niewiele przegrywając z Antkiem Olaf Ryć ( obaj klasa III), a V miejsce zdobył Bartosz Ostasz.

Niespodziankę sprawiła w kategorii klas VI Wiktoria Dybczak która dobiegła do mety na V miejscu co jest jej wielkim sukcesem.

Biegający najczęściej 300 m Paweł Jung (znaczące sukcesy na tym dystansie nawet w Polsce) tym razem pobiegł na 1000 m zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal. Bardzo dobrze pobiegł w tym biegu również Mikołaj Wach który zajął IV miejsce.

W sumie w pierwszej szóstce z klas IV-VI dobiegło do mety ośmiu zawodników z naszego klubu – najwięcej z całego województwa.

W kategorii młodziczka startowały Emilia Niedźwiedzka i Zuzanna Kulczycka, ale nie udało im się zająć miejsc w pierwszej dziesiątce. Natomiast wszyscy pozostali startujący z naszego klubu dobiegli do mety w drugiej dziesiątce i są to: Julia Banachewicz, Pola Kociuba, Antonina Szynkora, Katarzyna Słoboda, Jakub Dzierzbicki, Miłosz Kudyba, Olaf Mazurek, Szymon Grabowicz i Paweł Łapiński. Brawo dla wszystkich naszych startujących lekkoatletów. Czekamy na kolejne zawody.