DUŻY SUKCES LEKKOATLETÓW I AWANS NA MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Chełmie odbyły Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej SZS w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach drużynowych szkoła wystawiała drużynę z minimum 6 zawodniczkami lub 6 zawodnikami, mogły również startować osoby w zawodach indywidualnych.

Startowano w kategorii dziewcząt i chłopców w rocznikach 2013 i młodsi (klasa IV), 2012-11 (klasa V-VI) oraz 2010-2009 (klasa VII-VIII). W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 14 szkół z powiatów: świdnickiego, łęczyńskiego, włodawskiego, chełmskiego oraz z miasta Chełma, w tym zawodnicy KS POLESIE URSZULIN. Po 2 najlepsze drużyny w każdej kategorii reprezentować będą nasz rejon na zawodach wojewódzkich.

Miło nam zakomunikować że drużyna dziewcząt klas IV i młodsze wspaniale pobiegła, pokonała wszystkie zespoły i zdobyła I miejsce. Szkołę reprezentowały: Roksana Myć, Hanna Kulczycka, Pola Kociuba, Antonina Szynkora, Maja Dzierzbicka, Laura Namielska.

Również drużyna chłopców z kasy IV okazała się najlepsza ze wszystkich szkół i zdobyła I miejsce. Szkołę reprezentowali: Tobiasz Grzywaczewski, Antoni Grabowicz, Olaf Ryć, Jakub Kopaczewski, Bartosz Ostasz, Bartosz Szcześniak, Jakub Dzierzbicki.

Te dwie drużyny zakwalifikowały się na Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Adamowie.

Natomiast chłopcy z klas V-VI zajęli dobre V miejsce. Skład drużyny: Paweł Jung, Mikołaj Wach, Miłosz Kudyba, Piotr Łapiński, Szymon Grabowicz, Tomasz Kędzierski, Olaf Mazurek.

Indywidualnie w poszczególnych rocznikach zajęliśmy dużo dobrych miejsc: I m Roksana Myć, II m Hanna Kulczycka, III m Paweł Jung, Tobiasz Grzywaczewski, IV m Antoni Grabowicz, VI m Wiktoria Dybczak, VII m Olaf Ryć, Mikołaj Wach, VIII m Pola Kociuba, IX m Antonina Szynkora.

Paweł Jung zakwalifikował się indywidualnie na zawody wojewódzkie.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY.

Czekamy na dobre miejsca na kolejnych zawodach uczniów SP z Urszulina, członków KS Polesie Urszulin.

Trener Mirosław Chudzik