II HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POLESIE 2022 PRZESZEDŁ DO HISTORII

W sobotę 5 marca 2022 r. odbył się zorganizowany przez nas II Halowy Turniej Piłki Nożnej POLESIE 2022, który skierowany był wyłącznie do dzieci i młodzieży z naszego Klubu (roczniki 2007-2015). Przed południem zagrali młodsi zawodnicy z grup SKRZAT i ŻAK, a po południu starsi z grup ORLIK, MŁODZIK i TRAMPKARZ. 
 
Turniej dla skrzatów i żaków odbył się bez klasyfikacji i wyróżnień indywidualnych. W tych grupach stawiamy przede wszystkim na dobra zabawę i dużo frajdy z gry w piłkę nożną. Oczywiście przyglądamy się przy okazji postępom najmłodszych piłkarzy, lecz bez niepotrzebnej presji i konkurencji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, na które z pewnością zasłużyli. 
 
Z kolei turniej dla orlików, młodzików i trampkarzy rządził się już innymi prawami. Tu przede wszystkim zawodnicy z różnych grup połączeni byli w mieszane rocznikowo drużyny, które konkurowały ze sobą o miano najlepszej. W tym roku stworzyliśmy 7 drużyn 4-osobowych, które zagrały w 2 rundach systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegraliśmy 42 spotkania, w których mogliśmy obserwować wiele ciekawych akcji i ładnych bramek, ale przede wszystkim skoncentrowaliśmy się na ocenie potencjału indywidualnego każdego z zawodników. Na koniec wyróżniliśmy wszystkich medalami. 
———-
Królem strzelców II Halowego Turnieju Piłki Nożnej POLESIE 2022 dla orlików, młodzików i trampkarzy został Karol Proniuk, a najlepszym bramkarzem Mateusz Dudek. Nasz sztab szkoleniowy wybrał również najlepszych zawodników Turnieju w poszczególnych rocznikach, a zostali nimi:
2007 – Sebastian Jung
2008 – Szymon Latała
2009 – Konrad Rubinowski
2010 – Krzysztof Parasion
2011 – Mateusz Ordowski
———-
Klasyfikacja końcowa Turnieju (drużyny mieszane rocznikowo):
1 miejsce, 28 punktów – Karol Proniuk, Filip Szadkowski, Jagoda Kaszewska, Maciej Szczepanik
2 miejsce, 26 punktów – Szymon Latała, Michał Latała, Paweł Niewęgłowski, Krzysztof Parasion
3 miejsce, 20 punktów – Michał Ryszkowski, Sylwester Prucnal, Fabian Proniuk, Paweł Jung
4 miejsce, 18 punktów – Mateusz Dudek, Kacper Ambrozik, Dominik Latała, Mateusz Ordowski
5 miejsce, 12 punktów – Sebastian Jung, Błażej Kuśmicki, Kacper Kędzierski, Gabriel Sierociuk
6 miejsce, 8 punktów – Oskar Golonka, Konrad Rubinowski, Marcel Krupiński, Filip Paszkowski
7 miejsce, 2 punkty – Alan Józefczuk, Adrian Grzegorczyk, Michał Kloc, Oliwier Redzik