II MIEJSCE NA TURNIEJU W POLICHNIE

Dwa turnieje. Dwie drużyny. Dwa puchary. Dwa powody do dumy. Nasza drużyna młodzików starszych osiąga dziś historyczny sukces zajmując, (po raz pierwszy w historii klubu w rozgrywkach halowych!), II miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Posła na Sejm Kazimierza Chomy w Polichnie zorganizowanym dla rocznika 2007-2008. Dodatkowo Dawid Gołoś, mimo bardzo dużej konkurencji i naprawdę świetnej postawy wielu zawodników różnych drużyn, zostaje wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Natomiast drużyna żaków świetnie się prezentuje w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Górnika Łęczna.
———–
Jak zwykle nie zabrakło emocji. Drużyna młodzików w składzie: Mateusz Cegłowski, Bartosz Czajkowski, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Sebastian Jung, Szymon Latała, Karol Proniuk, Jakub Ramenda, Tomasz Szczepanik w fazie grupowej wygrywa 2 mecze i 1 mecz przegrywa, co daje nam 2 miejsce w grupie B i możliwość zmierzenia się z najlepszą drużyną grupy A. W meczu o bezpośredni awans do finału remisuje 1:1, a o wszystkim decydują rzuty karne. Emocje sięgają zenitu. W imieniu drużyny ciężar odpowiedzialności za dalsze turniejowe losy przejmują z własnej inicjatywy Szymon Latała, Dawid Gołoś i Filip Grabowicz oraz nasz bramkarz Jakub Ramenda (rocznik 2009). Pierwszego karnego nie udaje się strzelić. Karnego drużyny przeciwnej broni Kuba. Drugiego karnego strzela bezbłędnie Filip Grabowicz. Karnego drużyny przeciwnej broni Kuba. Trzeciego karnego dla nas bezbłędnie wykonuje Dawid Gołoś i ostatecznie wygrywamy to spotkanie 3:1 (1:1, 2:0 k.)
W finale mierzymy się z drużyną gospodarzy i w wyrównanym spotkaniu ulegamy GLKS Polichna 3:2 , co daje nam ostatecznie II miejsce w całym turnieju. Pozostaje pewien niedosyt, ale jak to mówią lepszy jest niedosyt, niż przesyt. To co najlepsze, jest wciąż przed nami.

Bramki dla Polesia zdobywali: Szymon Latała 4, Karol Proniuk 2, Mateusz Cegłowski 2, Sebastian Jung 1, Dawid Gołoś 1 (k.), Filip Grabowicz 1 (k.)
Asystami mogą się poszczycić: Dawid Gołoś 4, Szymon Latała 2, Mateusz Cegłowski 1 (pozostałe bramki po akcjach indywidualnych lub rzutach karnych)
————-
WYNIKI
Faza grupowa
Polesie Urszulin – Tęcza Kraśnik 1:0
Polesie Urszulin Football Academy Stalowa Wola 5:1
Polesie Urszulin – GLKS Polichna II 0:1
Mecz o finał
Polesie Urszulin – Unia Wilkołaz 3:1 (1:1, 2:0 k.)
Finał
Polesie Urszulin – GLKS Polichna I 2:3
———-
Równolegle drużyna żaków pod opieką trenerki Elżbiety Dorosz, w składzie: Franciszek Grzegorczyk, Paweł Jung, Marcel Krupiński, Dominik Latała, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Jan Ramenda, Oliwier Redzik, Gabriel Sierociuk i Maciej Szczepanik godnie reprezentuje Urszulin w turnieju w Łęcznej i osiąga następujące wyniki:

Polesie Urszulin – BKS Lublin 5:0 (bramki: Paweł Jung 3, Mateusz Ordowski 1, Fabian Proniuk 1)
Polesie Urszulin – Stal Stalowa Wola 0:2
Polesie Urszulin – Gaudium Zamość 0:2
Polesie Urszulin – Sygnał Lublin 0:2
Polesie Urszulin – Górnik Łęczna I 1:1 (bramka: Mateusz Ordowski)
Polesie Urszulin – Górnik Łęczna II 0:2
Polesie Urszulin – Soccer Lublin 3:0 (bramki: Dominik Latała 3)
Polesie Urszulin Świdniczanka Świdnik 2:0 (bramki: Dominik Latała 2)
Polesie Urszulin – Włókniarz Frampol 0:3
———-
Wielkie brawa dla obu drużyn i dla wszystkich zawodników! Jesteśmy z Was dumni!