III MIEJSCE MŁODZIKÓW NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LZS W PIŁCE NOŻNEJ

21 czerwca 2021 r. nasza drużyna młodzików (rocznik 2008-2009) złożona z 9-ciu powołanych zawodników zagrała w Starym Zamościu podczas Mistrzostw Województwa LZS w piłce nożnej chłopców. Po bardzo emocjonujących i stojących na dobrym poziomie rozgrywkach ostatecznie zajęliśmy wysokie III miejsce. 

W rozgrywkach grupowych pierwszy mecz z UKS Adamów przegrywamy 2:1, a drugi z SP Nielisz wygrywamy 3:0, co daje nam II miejsce w grupie i awans do półfinału. W półfinale przegrywamy 3:1 z Granicą Lubycza Królewska, jak się później okazuje zwycięzcą rozgrywek. Mecz o 3 miejsce z SP Opole Lubelskie to emocje na najwyższym poziomie. Na 3 minuty przed końcem spotkania prowadzimy 2:0, ale dwa proste błędy powodują, że spotkanie kończy się wynikiem remisowym 2:2. Sędzia zarządza rzuty karne. Jako pierwszy strzela Szymon Latała i prowadzimy 1:0. Chwilę później przeciwnicy wyrównują. Niestety w kolejnej serii Stefan Mendel trafia w poprzeczkę. Przeciwnicy pokonują naszego bramkarza i przegrywamy 1:2. Kolejny karny, to pewny strzał Dawida Gołosia i mamy remis 2:2. Nerwy coraz większe. Strzał przeciwników szybuje ponad naszą bramką. Do piłki podchodzi Konrad Rubinowski i niestety wynik się nie zmienia. Nadal mamy remis 2:2. Zaczyna się ostatnia seria. Sylwester Prucnal doskonale wywiązuje się ze swojego zadania i obejmujemy prowadzenie 3:2. Czy tym razem przeciwnicy znów wyrównają? Nie! Jakub Kunach broni i ostatecznie wygrywamy w karnych 3:2, co daje nam III miejsce w całych rozgrywkach. Brawo drużyna!

Bramki dla Polesia zdobywali: Szymon Latała x5, Dawid Gołoś x3, Stefan Mendel x1, Sylwester Prucnal x1. Asystami mogą się poszczycić: Stefan Mendel x3, Dawid Gołoś x2, Szymon Latała x1.

WYNIKI: UKS Adamów – Polesie Urszulin 2:1; Polesie Urszulin – SP Nielisz 3:0; Granica Lubycza Królewska – Polesie Urszulin 3:1, Polesie Urszulin – SP Opole Lubelskie 2:2 (3:2 karne)

Skład drużyny: Dawid Gołoś, Jakub Kunach, Szymon Latała, Stefan Mendel, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski, Tomasz Szczepanik. Trener: Karol Bujak. Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś