MEDALE NASZYCH LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Na bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych i przy pięknej pogodzie w sobotę 13 listopada 2021 odbyły się w Tomaszowie Lubelskim mistrzostwa województwa w biegach przełajowych zorganizowane przez Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

W mistrzostwach startowały kluby i szkoły z województwa lubelskiego i wśród nich nasi zawodnicy z Polesia Urszulin. Biegi rozgrywane były na dystansach od 500 m do 2000 m.

Zdobyliśmy cztery medale. Ośmiu zawodników było w pierwszej szóstce, a 11 w dziesiątce. Ogromny sukces, tak dobrze dawno nie było.

Nasi medaliści:
I miejsce, złoty medal i tytuł mistrzyni województwa w kategorii U12 (rocznik 2011,10) zdobyła Emilia Niedźwiedzka,
II miejsce, srebrny medal w kategorii U14 ( rocznik 2009-08) zdobył Stefan Mendel,
III miejsce, brązowy medal w kategorii U14 zdobył Sebastian Dołęgowski,
III miejsce, brązowy medal w kategorii U 12 zdobył Franciszek Grzegorczyk.

Miejsca w pierwszej szóstce zdobyli:
– IV miejsce w kategorii U16 ( rocz. 2006-07 młodzik) zdobył po pasjonującej walce Sebastian Jung. Wyprzedził go tylko zawodnik ze Znicza Biłgoraj, Agrosu Chełm i AZS UMCS Lublin. Sebastian ma ogromne szanse na powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików la. BRAWO.
– V miejsce zdobył Paweł Jung U12
– VI miejsce Emilia Banachewicz U12 i Dawid Gołoś U14

W dziesiątce byli: Zuzanna Kulczycka, Katarzyna Słoboda, Aleksandra Niedźwiedzka, Paweł Dyszewski i Bartosz Kędzierski. Natomiast miejsca poza dziesiątką osiągnęli: Michalina Cegłowska, Nicola Niewiadomska i Piotr Łapiński.

Dzięki bardzo dobrej postawie w biegu młodzików U16 Sebastiana Junga i Aleksandry Niedźwiedzkiej zdobyliśmy pierwsze punkty w rywalizacji sportowej klubów Lubelszczyzny.

Trudny sportowy rok zakończyliśmy więc wielkim sukcesem biegaczy w Tomaszowie. Ale to jeszcze nie wszystko. Kilku zawodników Polesia Urszulin ma szanse zakwalifikować się na VI Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych w Spale ( finał ogólnopolski) w grudniu 2021.