ORLICY I ŻACY POLESIA ZAGRALI NA TURNIEJU „I TY ZOSTANIESZ PIŁKARZEM”

Za nami bardzo udane turnieje orlików i żaków w Chełmie „I Ty zostaniesz piłkarzem”, których gościem honorowym był Władysław Żmuda – wybitny, wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Olimpiady. Chyba nie jesteście w stanie zgadnąć, gdzie pojawiły się autografy od Mistrza? Podpowiemy… Na koszulkach, rękach, telefonach i książkach. Ciekawi jesteśmy co na to rodzice?

W sobotę 18.02.2023 r. nasi orlicy zagrali z drużynami: Eko- Różanka, Sparta Rejowiec Fabryczny, Kłos Chełm, Victoria Żmudź, Jedynka Krasnystaw i Ruch Izbica. Natomiast w niedzielę 19.02.2023 r. nasi żacy zmierzyli się z drużynami: Niedźwiadek Chełm, Football Academy Chełm, Champion Chełm, Znicz Siennica Różana i Jedynka Krasnystaw. Przede wszystkim było dużo zaangażowania (chociaż niektórzy muszą dawać z siebie zdecydowanie więcej!), radości z gry, czy uśmiechu, ale i zmęczenia oraz dekoncentracji. Trenerzy tysiąc razy słyszeli pytania: A z kim gramy? A kiedy gramy? A kto będzie grał? Czasami nawet odpowiadali.

Rozgrywki prowadzone były bez klasyfikacji i publikacji wyników, ale możemy zdradzić, że orlicy odnotowali 4 zwycięstwa i 2 porażki, a żacy 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. To nie to jest jednak najważniejsze! Mamy bowiem na koncie kolejne bezcenne doświadczenia, które z pewnością będą procentowały. Pracujemy dalej żeby z dnia na dzień być coraz lepszymi!

Bramki dla orlików Polesia zdobywali: Mikołaj Wach, Nikodem Sierociuk, Antoni Marcyniuk, Jakub Dzierzbicki, Miłosz Kudyba i Marcel Gajos. Bramki dla żaków Polesia zdobywali: Dawid Pawłowski, Michał Sokołowski, Bartłomiej Kruk i Antoni Grabowicz.

Na pewno wszyscy nasi zawodnicy spisali się na złoty medal, który z resztą otrzymali z rąk samego Władysława Żmudy. Bramkarze, obrońcy i napastnicy dawali z siebie ile tylko mogli żeby ich drużyna każdy mecz kończyła zwycięstwem. Czasami to się udawało lepiej, czasami słabiej, ale w ostatecznym rozrachunku Polesie wypadło bardzo dobrze i to zdecydowania nas cieszy!

Skład drużyny orlików: Jakub Dzierzbicki, Marcel Gajos, Mirosław Góra, Szymon Grabowicz, Jakub Kopaczewski, Miłosz Kudyba, Antoni Marcyniuk, Sebastian Niedzielski, Nikodem Sierociuk, Jakub Tomaszewski, Mikołaj Wach. Opiekun: Karol Bujak

Skład drużyny żaków: Mikołaj Borowiec, Krystian Glądała, Antoni Grabowicz, Bartłomiej Kruk, Roksana Myć, Dawid Pawłowski, Bartłomiej Postawski, Adam Sielaszuk, Michał Sokołowski, Bartłomiej Wiczuk. Opiekun: Grzegorz Gołoś