RELACJA Z KOLEJNYCH UDANYCH STARTÓW NASZYCH LEKKOATLETÓW

To był intensywny czas naszych lekkoatletów. Za nami 3 duże imprezy lekkoatletyczne, które zakończyły się kolejnymi sukcesami naszych zawodniczek i zawodników: XXVII Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych oraz Igrzyska Dzieci w Trójboju LA. Do wszystkich zawodów przygotował i prowadził treningi trener Mirosław Chudzik, który jest jednocześnie nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Urszulinie.

18 czerwca 2021 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. W zawodach startowało w poszczególnych kategoriach wiekowych około 500 zawodników ze szkół i klubów Lubelszczyzny. Duży sukces odnieśli chłopcy z klas VII-VIII, którzy zajęli III miejsce otrzymując okazały puchar i brązowe medale. Medalową szóstkę tworzyli: Sebastian Jung, Mateusz Cegłowski, Jakub Panasiuk, Bartłomiej Bedłuszak, Kuba Koziej i Michał Ordowski. Na szczególne słowa uznania zasługuje Sebastian Jung, który indywidualnie zajął V miejsce. Bardzo dobrze pobiegł również Dawid Gołoś, który indywidualnie zajął VI miejsce w biegu na 1000 m rocznika 2009-2008. Natomiast Aleksandra Niedźwiedzka zajęła XII miejsce. Ola I Sebastian są uczniami VII klasy i startowali ze starszymi od siebie o rok zawodnikami. Gratulacje.

Z kolei w dniach 18-20 czerwca 2021 r. w Łodzi odbyły się Finały XXVII Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Finały są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski rocznika 2008-2010 dzieci w lekkiej atletyce. W finałach biorą udział najlepsi zawodnicy zawodów z prawie stu miast z całej Polski. Do Łodzi przyjechało około 1300 zawodników i zawodniczek. Nasz rejon chełmski i województwo reprezentowało 6 powołanych zawodników naszego klubu i Szkoły Podstawowej w Urszulinie. W finale 60 metrów rocznika 2008 Stefan Mendel zajął IV miejsce, a do medalu zabrakło trochę szczęścia. Stefan od trzech lat jest jednym z najszybszych w swojej kategorii w Polsce i zajmuje miejsca w pierwszej szósce.

Bardzo dobrze wystartowała najmłodsza zawodniczka naszej ekipy Emilka Niedźwiedzka. W eliminacjach wygrała swój bieg na 300 metrów a w finale po zaciętej walce zajęła VI miejsce.

Bardzo dobrze wypadł również Sebastian Dołęgowski, który tym razem w skoku w dal zajął XII miejsce. Przypominamy, że Sebastian to brązowy medalista w biegu na 1000 m z hali w Spale. Pozostali Emilka Banachewicz, Blanka Grzegorczyk i Adrian Grzegorczyk, mimo osiągnięcia dobrych rezultatów, nie zdołali się dostać do pierwszej 20.
Jak widać w Urszulinie też można osiągać znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej mimo braku należytego obiektu lekkoatletycznego. Potrzeba jednak samozaparcia, wytrwałości i poddania się ciężkiej pracy, a wyniki będą.

Na koniec 21 czerwca 2021 r. w Zamościu odbyły się Igrzyska Dzieci w Trójboju LA rocznika 2010 – klas IV. Nasze dziewczęta po wygraniu zawodów rejonowych w Chełmie awansowały do finału wojewódzkiego. Każda zawodniczka biegła 60 m, skakała w dal i rzucała piłeczką palantową. Suma punktów wszystkich dziewcząt dawała ostateczne miejsce. Nasze dziewczęta w składzie: Emilia Banachewicz, Martyna Choma, Zuzanna Kulczycka, Emilia Niedźwiedzka zajęły VI miejsce w województwie.

Gratulacje dla wszystkich startujących oraz dla trenera.