SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH LDK

W Lublinie 25 maja 20024 na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich odbyły się  wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w ramach programu ‘”Lekkoatletyka Dla Każdego”. W zawodach wystartowali zawodnicy  klas IV (U12) oraz V-VI (U14) z prawie wszystkich klubów lekkoatletycznych z województwa lubelskiego, a wśród nich zawodnicy KS Polesie Urszulin, uczniowie SP z Urszulina w kategorii klas V-VI. Wszyscy nasi zawodnicy pobili rekordy życiowe i uzyskali bardzo dobre miejsca w poszczególnych konkurencjach.

Drugie i najlepsze miejsce z naszych zawodników w kategorii U14 w biegu na 1000 m z bardzo dobrym wynikiem zdobył Mikołaj Wach. Trzecie miejsca zdobyli: Paweł Jung w biegu na 300 m oraz Piotr Łapiński w skoku w dal (chyba największy sukces lekkoatletyczny) w kategorii U14.

Tradycyjnie dobrze w skoku w dal spisała się Katarzyna Słoboda, która zajęła V miejsce. Startujący po raz pierwszy w biegu na 100 m Szymon Grabowicz zajął VI miejsce, a jego kolega Miłosz Kudyba był VII w skoku w dal. Startujący Mikołaj, Szymon i Miłosz są z klasy V, a więc rok młodsi od większości swoich konkurentów. Wielkie brawa dla naszych lekkoatletów.