WYGRANA W PŁAWANICACH

Deszczowa aura nie przeszkodziła młodzikom Polesia w kolejnym zwycięstwie. Pławanice Kamień – Polesie Urszulin 3:5 (2:2)

W sobotę 10.06.2023 r. nasza drużyna udała się do Pławanic na ostatni mecz wyjazdowy w I lidze okręgowej sezonu 2022/2023. Spotkanie od początku do końca miało swoją dramaturgię. Na pewno obu drużynom zadania nie ułatwiała pogoda oraz zbyt małe boisko długości orlika.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nasi młodzicy w jedenastej minucie spotkania po bramce Mateusza Ordowskiego i asyście Eduarda Savchuka. Długo jednak nie mogliśmy cieszyć się z przewagi, gdyż gospodarze szybko wyrównali, a zaraz potem już wygrywali po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. Całe szczęście jeszcze przed przerwą Paweł Jung strzela na remis i do szatni schodzimy z takim właśnie wynikiem. Druga połowa zapowiada się więc ciekawie, gdyż z pewnością żadnej ze stron nie zadowala taki rezultat. Każdy przecież walczy o wygraną!

Po zmianie stron dość szybko bramkę zdobywa Paweł Jung przy asyście Mateusza Ordowskiego. Wychodzimy ponownie na prowadzenie. Ale Gospodarze nie odpuszczają i po kilkunastu minutach wyrównują stan rywalizacji. To tylko motywuje nas do jeszcze lepszej gry i przyznać trzeba, że to nam się udaje. Mimo małej przestrzeni na boisku, w polu karnym rywali świetnie odnajduje się Gabriel Sierociuk, który pokonuje bramkarza Pławanic. Wynik na styku 3:4 zapowiada dalsze emocje. W międzyczasie sfaulowany zostaje nasz bramkarz, który niestety musi opuścić boisko i nie może dalej kontynuować gry. Między słupkami zastępuje go zawodniczka z pola Jagoda Kaszewska, która w jednej z najgroźniejszych sytuacji meczu pewnie interweniuje i chroni nas przed utratą bramki. Końcowy wynik spotkania pięknym strzałem z dystansu ustala Paweł Jung, zdobywając tym samym hat tricka. Dobra robota!

Z Pławanic wracamy w dobrych humorach, tym bardziej, że wygrana gwarantuje nam już miejsce na podium w rozgrywkach I ligi okręgowej. Do rozegrania pozostał nam jeszcze tylko jeden mecz, który zadecyduje o ostatecznym miejscu na szczycie tabeli na koniec sezonu. Wielkie brawa Polesie!

Bramki dla Polesia zdobywali: Paweł Jung x3, Mateusz Ordowski x1 i Gabriel Sierociuk x1. Asystami mogą się poszczycić: Eduard Savchuk i Mateusz Ordowski.

Skład drużyny: Franciszek Grzegorczyk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Jakub Rutkowski, Eduard Savchuk, Gabriel Sierociuk, Stefan Szczepanik

Trener: Karol Bujak / Kierownik drużyny: Grzegorz Gołoś