MAMY TO! MŁODZICY MISTRZAMI, A TRAMPKARZE WICEMISTRZAMI I LIGI OKRĘGOWEJ

MAMY TO! Po raz pierwszy w historii klubu młodzicy Polesia mistrzami, a trampkarze wicemistrzami I ligi okręgowej w sezonie 2021/2022. Jesteśmy z nich niesamowicie dumni!!! Wielkie brawa dla wszystkich zawodników i sztabu szkoleniowego!!!
—–
Ostatnie mecze sezonu 2021/2022 przyniosły wiele emocji!!! Po raz kolejny obie nasze drużyny pokazały prawdziwy charakter i pokonały przeciwników z PGKS Frassati Fajsławice. Trampkarze wygrali aż 8:1 (5:0), a młodzicy 2:1 (1:1). Oba spotkania miały znaczenie dla ostatecznego układu tabel. Dzięki wygranym młodzicy zakończyli ligową rywalizację na 1 miejscu, a trampkarze na 2 miejscu.
—–
Mecz trampkarzy zapowiadał się jako wyrównane spotkanie. Do Urszulina przyjechał bowiem lider tabeli, który do tej pory nie przegrał żadnego meczu. Z drugiej strony nasza drużyna, która wprawdzie miała na swoim koncie minimalne porażki, ale potrafiąca dobrze grać w piłkę. Oczekiwaliśmy walki, a tym czasem spotkanie okazało się całkowicie jednostronne. Już w 2-giej minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzale Karola Proniuka. To tylko dodało nam pewności siebie. W 9-tej minucie mamy rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Dawida Gołosia na bramkę zamienia ponownie Karol Proniuk. Trzy minuty później kolejny strzał z naszej strony. Przeciwnik we własnym polu karnym celowo zatrzymuje ręką piłkę lecącą w światło bramki i ratuje swoją drużynę przed stratą gola. Ale, jak to mówią „co się odwlecze, to nie uciecze”. Mamy rzut karny, który pewnie wykonuje Karol Proniuk. Jeszcze przed przerwą dokładamy dwa kolejne trafienia, których autorami są Szymon Latała i Karol Proniuk. Do szatni schodzimy z imponującym wynikiem 5:0. Po zmianie stron przeciwnicy chcieli ambitnie powalczyć, ale nie daliśmy im na to żadnych szans. Dokładamy jeszcze 3 gole. Strzelają Karol Proniuk, Michał Kloc i Dawid Gołoś. Frassati odpowiada jedną honorową bramką z rzutu wolnego. I to by było na tyle! W bardzo dobrym stylu kończymy sezon i zdobywamy wicemistrzostwo I ligi okręgowej. Bramki dla Polesia zdobywali: Karol Proniuk x5, Szymon Latała x1, Michał Kloc x1 i Dawid Gołoś x1. Asystami mogą się poszczycić: Stefan Mendel x2, Szymon Latała x1 Dawid Gołoś x1, Mateusz Dudek x1, Sebastian Jung x1 i Filip Grabowicz x1.
—–
Spotkanie młodzików to zacięty mecz, którego wynik był otwarty do ostatnich minut. Mimo dobrego operowania piłką z naszej strony, to Goście, jako pierwsi zdobywają bramkę w 4-tej minucie spotkania. Niestety w tym meczu nic nam się nie klei. Próbujemy, ale nie umiemy znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Przeciwnicy napierają, my mamy swoje sytuacje. Wreszcie w 16-tej minucie trafia Michał Ryszkowski. Ale nadal nie uspokaja to naszej gry. Strzelamy, ale niecelnie. Próbujemy, ale nieskutecznie. Do przerwy 1:1. W drugiej połowie obraz gry nie zmienia się. Przeciwnicy próbują, my próbujemy. Piłka trafia do Pawła Junga, który strzela prosto w słupek i gdy wydaje się, że już nic z tego nie będzie, on ponownie strzela i… tym razem bramkarz przeciwników jest bez szans. Prowadzimy 2:1. Kolejne minuty, to znowu próby z obu stron, jednak bez finalizacji w postaci bramki. Wygrywamy 2:1 i zapewniamy sobie 1 miejsce w I lidze okręgowej. Bramki dla Polesia zdobywali: Michał Ryszkowski x1 i Paweł Jung x1.
—–
Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Alan Józefczuk, Sebastian Jung, Michał Kloc, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski, Tomasz Szczepanik
—–
Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Franciszek Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Dominik Latała, Paweł Niewęgłowski, Mateusz Ordowski, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Maciej Szczepanik, Michał Ryszkowski