SUKCES LEKKOATLETÓW – MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA I III MIEJSCE

Mamy mistrzostwo województwa i III miejsce na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego SZS w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych.

We wtorek 16 kwietnia 2024 r. w Adamowie w powiecie łukowskim odbyły Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej SZS w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wystartowały  dwie zwycięskie drużyny ze wszystkich rejonów województwa i 3 najlepszych zawodników indywidualnie. W skład drużyny wchodziło 6 zawodniczek lub zawodników z jednej szkoły z poszczególnych kategorii wiekowych.  Wśród startujących były dwie drużyny z klas IV ze Szkoły Podstawowej z Urszulina reprezentujące również nasz klub.

Po wspaniałej walce na ostatnich 50 metrach z zawodniczką z Łukowa mistrzynią województwa i złotą medalistką została Hanna Kulczycka, natomiast Roksana Myć zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ZAWODNICZEK!

Po zliczeniu punktów wszystkich szkół okazało się, że dziewczęta z Urszulina zajęły drużynowo III miejsce ulegając nieznacznie drużynom z Łukowa i Tomaszowa Lubelskiego. Każda zawodniczka z drużyny otrzymała brązowy medal, a szkoła puchar i dyplom.    Brązowe medalistki z Urszulina to: Roksana Myć, Hanna Kulczycka, Pola Kociuba, Julia Banachewicz, Antonina Szynkora, Maja Dzierzbicka. GRATULACJE!

Natomiast drużynie chłopców nie udało się zdobyć medalu, zajęli 7 miejsce. Stres i  wysoka stawka trochę ich  przerosła.  I miejsce zajęli chłopcy z SP5 Świdnik, z którymi to w Chełmie kilka dni temu  nasi zdecydowanie wygrali. Cóż taki jest sport, ale być 7 drużyną na ponad 900 szkół w województwie to chyba nieźle. Szkołę reprezentowali: Tobiasz Grzywaczewski, Antoni Grabowicz, Olaf Ryć, Jakub Kopaczewski, Bartosz Ostasz, Bartosz Szcześniak, Jakub Dzierzbicki. Indywidualnie w biegu klas V-VI wystartował Mikołaj Wach który zajął miejsce w pierwszej dwudziestce.