WYGRYWAMY ZE SPARTĄ REJOWIEC FABRYCZNY

Tak, tak, tak! W piątek 27.05.2022 nasze drużyny odnoszą kolejne, bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwa ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Trampkarze wygrywają 0:2 (0:1), a młodzicy 0:5 (0:0). Dobra robota!
—–
Mecz trampkarzy rozpoczęliśmy w deszczowej aurze. Były nawet obawy, czy uda się rozegrać spotkanie, ale my się deszczu nie boimy i żadna pogoda nam nie straszna. Sparta Rejowiec Fabryczny to solidny przeciwnik, więc mecz zapowiadał się na wyrównany. I taki rzeczywiście był. Już w pierwszej połowie obie strony miały swoje sytuacje, ale to my jako pierwsi zdobyliśmy bramkę. Mądre podanie Karola Proniuka dobrze wykorzystał Szymon Latała i w 25-tej minucie objęliśmy prowadzenie. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Sparta zaatakowała ze zdwojoną siłą. I trzeba przyznać, że gdyby nie dobra dyspozycja naszego bramkarza Mateusza Dudka, to mogło być źle. Całe szczęście dwie kapitalne interwencje uratowały nas przed stratą bramek. Zacięta walka trwała do samego końca. Jedna i druga drużyna walczyła z całych sił. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem udało nam się podwyższyć prowadzenie. Tym razem dobre podanie Filia Grabowicza na bramkę zamienił Karol Proniuk. Uspokoiliśmy grę i po kilku minutach nasza wygrana stała się faktem! Bramki dla Polesia zdobywali: Szymon Latała i Karol Proniuk. Asystami mogą się poszczycić: Karol Proniuk i Filip Grabowicz.

Młodzicy słabo weszli w mecz. Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, którzy całkiem dobrze operowali piłką i raz po raz zagrażali naszej bramce. Tymczasem niestety o nas nie można powiedzieć tego samego. Niewykorzystany rzut karny, dużo prostych błędów i niecelnych podań spowodowało, że na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym rezultatem. Na drugą połowę wyszliśmy już jednak odmienieni. Duża w tym zasługa trenera, który umiejętnie zmotywował zawodników do lepszej gry. Wystarczyły 3 minuty po zmianie stron żeby Michał Ryszkowski zdobył bramkę, a dziesięć minut później dołożył drugą. Gra się uspokoiła. Przeciwnicy powoli tracili wiarę w pozytywny wynik. Za to my się tylko rozkręcaliśmy. Końcówka spotkania zdecydowanie należała do nas! W ostatnich 5-ciu minutach meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze: Dominik Latała (rocznik 2011, debiutancka bramka w rozgrywkach młodzików), Franciszek Grzegorczyk i Paweł Jung. Dobry wynik był zwieńczeniem dobrej drugiej połowy w naszym wykonaniu. Bramki dla Polesia zdobywali: Michał Ryszkowski x2, Dominik Latała, Franciszek Grzegorczyk i Paweł Jung. Asystami mogą się poszczycić: Alan Józefczuk, Maciej Szczpanik, Dominik Latała i Paweł Niewęgłowski.
—–
Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Filip Grabowicz, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Sebastian Jung, Michał Kloc, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski
—–
Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Franciszek Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Dominik Latała, Paweł Niewęgłowski, Mateusz Ordowski, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Maciej Szczepanik, Michał Ryszkowski