AWANS I KOLEJNE REKORDY NASZYCH LEKKOATLETÓW

Mamy awans lekkoatletów do finału wojewódzkiego trójboju lekkoatletycznego i kolejne rekordy naszych młodzików.

W Lublinie 28 maja 2022 odbył się III Miting Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Prawo startu mieli tylko seniorzy, juniorzy i młodzicy. Wśród zawodników z największych i najważniejszych klubów z województwa lubelskiego było 4 młodzików z Polesia Urszulin. Trzech naszych ustanowiło rekordy życiowe, a Dawid Gołoś nabawił się drobnej kontuzji i przez to nie poprawił swoich rekordów.

Bardzo dobrze pobiegł Stefan Mendel w biegu młodzików zajął II miejsce, ustanowił rekord życiowy na 300m – 39,84 i zdobył IV klasę sportową (są tylko trzy). Poprawił też swój rekord w biegu na 100 m -12.29 i zajął III miejsce wśród młodzików.

Po pasjonującej walce Sebastian Jung zajął II miejsce w biegu na 600m młodzików. Pokonał zawodników z AZS Lublin, Kozienic, Teresina, Białej Podlaskiej i Chełma. Uzyskał wynik 1.37,28 minut i uzyskał V klasę sportową.

Dobrze pobiegł i Sebastian Dołęgowski który ustanowił rekord życiowy w biegu na 100 i 300m, ale trochę zabrakło by uzyskać klasy sportowe.

Wszystkim młodzikom gratulujemy dobrego startu z najlepszymi zawodnikami Lubelszczyzny i czekamy na nowe rekordy.
Z kolei w piątek 31 maja 2022 odbyły się w Chełmie Rejonowe Igrzyska Dzieci SZS w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców klas IV. Każda zawodniczka i zawodnik wykonywał bieg na 60m, skakał w dal oraz rzucał piłeczką palantową Wyniki są przeliczane na punkty i suma punków 4 zawodników daje miejsce drużynie. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn; z miasta Chełma, powiatu świdnickiego, łęczyńskiego i SP Urszulin

Dziewczęta klasy IV szkoły z Urszulina, a zarazem trenujące w klubie odniosły sukces wygrywając zawody rejonowe. Pokonały wyraźnie uczennice SP5 Świdnika, SP 6 Chełm i pozostałe zespoły. Najwięcej punktów ze wszystkich startujących zdobyła Katarzyna Słoboda i Michalina Cegłowska. W drużynie wystąpiły: Katarzyna Słoboda, Michalina Cegłowska, Wiktoria Dybczak, Oliwia Pasucha.

Chłopcy wypadli też bardzo dobrze i również zajęli I miejsce. Pokonali kolegów ze SP 5 Świdnik, SP 6 Chełm i jeszcze 5 zespołów. Najwięcej punktów ze wszystkich startujących zdobył Paweł Jung, a 4 był Błażej Koziej. W drużynie startowali: Paweł Jung, Błażej Koziej, Piotr Łapiński, Szymon Nowodziński, Fabian Proniuk i Mateusz Ordowski.

Dzięki zwycięstwu w Chełmie dziewczęta i chłopcy awansowali do mistrzostw województwa, które odbędą się w Puławach.

Wielkie brawa dla wszystkich startujących, jak też dla trenera Mirosława Chudzika.