LEKKOATLECI POLESIA WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE

Nasi zawodnicy wśród najlepszych w Finałach XXVI Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, Łódz 2020. W dniach 4-6 września 2020 odbyły się w Łodzi Finały XXVI Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski rocznika 2007-2009 dzieci w lekkiej atletyce. W finałach biorą udział wyłącznie najlepsi zawodnicy zawodów z prawie stu miast z całej Polski. Do Łodzi przyjechało około 900 zawodników i zawodniczek, a rejon chełmski i województwo lubelskie reprezentowało aż 10 zawodników naszego klubu i Szkoły Podstawowej w Urszulinie.
———-
W finale 60 metrów rocznika 2008 Stefan Mendel zajął III miejsce i zdobył brązowy medal. To największy sukces w historii startów w ogólnopolskich imprezach sportowych młodzieży trenującej w Urszulinie. Stefan w ubiegłym roku był VI w Łodzi i V na halowych finałach w Spale. GRATULACJE!!!
———-
Bardzo dobrze wypadł również Sebastian Dołęgowski w biegu na 1000m rocznika 2008, który zajął IV miejsce i powtórzył tym samym sukces z halowych finałów z 2019 roku.
———-
Rekord życiowy i IX miejsce zdobył w biegu na 300m rocznika 2008 Dawid Gołoś. Na X miejscu dobiegł do mety w biegu na 1000m Sebastian Jung. XII miejsce w biegu na 300m zdobył Mateusz Cegłowski. Sebastian i Mateusz startowali w roczniku 2007. Bardzo dobrze wystartowała najmłodsza zawodniczka naszej ekipy Emilka Niedźwiedzka. Mimo, że była rok młodsza od swoich rywalek to zajęła II miejsce w serii i XIV miejsce w biegu na 300m rocznika 2009. Pozostali: Aleksandra Niedźwiedzka, Martyna Szwaj, Adrian Grzegorczyk oraz Jakub Skowronek, mimo pobicia rekordów życiowych zajęli dalsze miejsca i wszyscy zmieścili się w trzydziestce.
———-
Jak widać w Urszulinie też można osiągać znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej mimo braku należytego obiektu lekkoatletycznego. Potrzeba jednak samozaparcia, wytrwałości i poddania się ciężkiej pracy, a wyniki będą. Co bardzo istotne cała dziesiątka wolne wakacje spędzała na treningach organizowanych przez klub oraz szkołę i to właśnie dlatego widać efekty. Gratulacje dla wszystkich. Do zawodów przygotował i prowadził treningi trener sekcji lekkoatletycznej Polesia Mirosław Chudzik – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Urszulinie. Wielkie brawa!!! 
———–
Relacje z zawodów można obejrzeć na profilu Czwartki Lekkoatletyczne