LEKKOATLECI Z URSZULINA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W SPALE

W dniach 24-25 listopada 2023 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale odbyła się Halowa Olimpiada LDK. W zawodach startowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z poszczególnych konkurencji z każdego województwa uczestniczący w programie „Lekkoatletyka Dla Każdego” oraz najlepsi zawodnicy Czwartków Lekkoatletycznych.
 
Zawody odbyły się w międzynarodowej obsadzie. Startowali w nich zawodnicy z Finlandii, Słowacji, Ukrainy, Austrii i przeszło 600 osobowa grupa młodych lekkoatletów z Polski. Były to najważniejsze i najsilniej obsadzone zawody lekkoatletyczne dla dzieci w Polsce (nieoficjalne mistrzostwa dzieci w lekkiej atletyce).
 
Zawodnicy startowali w kategorii dziewcząt i chłopców U12 (11 i 12- latków) oraz U14 (13 i 14- latków). Startowano w biegach (60, 300, 600, 1000, biegach przez płotki), skokach (w dal, wzwyż, o tyczce), kuli, chodzie sportowym. W tak doborowym gronie wystartowała 5-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Urszulinie, zawodnicy KS Polesie Urszulin.
 
Największy sukces osiągnęła Hanna Kulczycka która w biegu na 300 m w swojej serii wyprzedziła zawodniczkę z Ukrainy i Słowacji a przegrała z dziewczynką z Finlandii. Została sklasyfikowana na 12 miejscu ale była najszybszą ze wszystkich startujących 11 letnich zawodniczek z Polski i zagranicy. Ma obecnie najlepszy wynik w biegu na 300 m w hali w kategorii U12 w Polsce.
 
Po zaciekłej walce w swojej serii w biegu na 600m Mikołaj Wach (U12) zajął 3 miejsce co dało mu 13 wynik zawodów (33 startujących). Bardzo udany występ Mikołaja.
 
Pasjonującą udaną walkę w swojej serii w biegu na 300 m z zawodnikiem z Gdańska i Słowacji stoczył Paweł Jung U14 o drugie miejsce. Paweł mimo 26 miejsca ogółem (36 startujących) jako 13-latek sklasyfikowany został na 5 pozycji.
 
Bardzo dobry wynik osiągnął w biegu na 60 m Szymon Grabowicz (U12) oraz Katarzyna Słoboda (U14) w biegu na 300m.
 
Wszyscy pobili swoje rekordy życiowe a Hania, Kasia i Paweł startowali z zawodnikami o rok starszymi. Szansa na jeszcze lepsze miejsca już od wiosny. Wszystkim należą się wielki brawa za osiągnięte wyniki.
 
Trener Mirosław Chudzik