MEDALE NASZYCH LEKKOATLETÓW NA WOJEWÓDZKICH FINAŁACH LDK W LUBLINIE

Mamy 5 medali. W sobotę 2 października 2021 r. odbył się w Lublinie Wojewódzki Finał programu Lekkoatletyka dla Każdego, którego organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

➡ Ogromny i przy tym „nie pierwszy” sukces odniósł Stefan Mendel. Stefan był najszybszy w biegu na 60 m (kategoria U14), zdobył I miejsce i złoty medal, ustanowił rekord życiowy, a do tego zajął III miejsce w skoku w dal.
➡ Dużym osiągnięciem jest II miejsce, rekord życiowy i zdobycie srebrnego medalu w biegu na 300 m przez Dawida Gołosia (kategoria U14).
➡ Brązowe medale i III miejsca w kategorii U12 w biegu na 300 m zdobyli Emilia Banachewicz i Paweł Jung. To właśnie ich medale szczególnie cieszą, ponieważ są to ich największe dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Warto podkreślić, że wszyscy medaliści poprawili swoje rekordy życiowe.
➡ Bardzo dobrze wystartowali (mimo, że tym razem nie zdobyli medalu, ale byli w pierwszej ósemce): Adrian Grzegorczyk (bieg na 60 m), Franciszek Grzegorczyk (bieg na 300 m) oraz Zuzanna Kulczycka (rzut piłką lekarską).
➡ Pozostali zawodnicy Michalina Cegłowska, Oliwia Brzegowa, Wiktoria Dybczak, Martyna Choma, Szymon Nowodziński, Mateusz Ordowski, Konrad Królikowski i Fabian Proniuk mimo dobrego startu zajęli dalsze miejsca.

Finał odbył się w bardzo mocnej obsadzie. Startowali najlepsi zawodnicy z klubów i szkół Lublina, Białej Podlaski, Chełma, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja oraz my z Urszulina. Startowano w dwóch kategoriach wiekowych U 12- rocznik 2010 i młodsi oraz U 14 – rocznik 2008-09 w kategorii dziewcząt i chłopców.

Gratulacje dla wszystkich startujących oraz trenera Mirosława Chudzika. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na następne małe i duże sukcesy naszych lekkoatletów. Jesteśmy z nich bardzo dumni!