MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W czwartek 21.10.2021 r. na trudnych, wyczerpujących trasach biegowych w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zorganizowane przez SZS w Lublinie Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 
Startowały zawodniczki i zawodnicy z całego województwa, którzy zajęli pierwsze lub drugie miejsce w swoich rejonach. Wśród sztafet biorących udział w zawodach byli uczniowie rocznika 2008 i 2007 ( VII i VIII klasa) ze szkoły podstawowej i naszego klubu z Urszulina.
 
Tym razem chłopcy nie zdobyli pucharu i medali. Główną przyczyną był zakaz wyjazdu ze względu na kwarantannę dla czołowych zawodników drużyny Sebastiana Junga i Mateusza Cegłowskiego na 5 minut przed wyjazdem na zawody. Ich dwaj zastępcy, dobrani w ostatniej chwili, mimo dużej woli walki nie byli wstanie pobiec tak dobrze. Ogromny pech.
 
Ostatecznie zajęliśmy tym razem 7 miejsce, co na prawie 950 szkół podstawowych w województwie lubelskim jest i tak sporym sukcesem.
 
W drużynie pobiegli: Dawid Gołoś, Paweł Dyszewski, Karol Proniuk, Filip Grabowicz, Jakub Skowronek i Stefan Mendel. Brawo chłopaki! Wasza wola walki i determinacja są godne podziwu.
 
Czekamy na następne zawody i dobre miejsca lekkoatletów.