MŁODZICY WYGRYWAJĄ NA BOISKU, A TRAMPKARZE WALKOWEREM

 
W sobotę 23.10.2021 na naszym koncie pewna wygrana młodzików 6:0 z Hutnikiem Dubeczno i minimalna przegrana, grających w dużym osłabieniu, trampkarzy 1:2 z Agrosem Suchawa, która jednak została zweryfikowana jako walkower na niekorzyść drużyny Gości 3:0, ze względu na grę w tym spotkaniu nieuprawnionego (starszego) zawodnika.
———-
Mecz trampkarzy od początku był dla nas zagadką, gdyż musieliśmy sobie poradzić bez kilku kluczowych zawodników, którzy trafili na kwarantannę lub zmagają się z kontuzjami, czy chorobami. W pierwszej połowie mieliśmy pojedyncze dobre sytuacje, jednak nie umieliśmy ich wykorzystać. Przeciwnikom ta sztuka się udała i wyszli na prowadzenie 0:1. Liczne faule Gości mocno dają nam się we znaki. Po zmianie stron robimy co możemy, aby wyrównać. I kiedy wydaje się, że jesteśmy już na dobrej drodze sędzia główny spotkania (co ciekawe, na co dzień zawodnik drużyny seniorskiej Agrosu Suchawa), dyktuje kontrowersyjny rzut karny dla Gości. Po chwili przegrywamy już 0:2. Nie składamy broni! Walczymy! Przeciwnicy grają coraz brutalniej. Sypią się dla nich minutowe kary indywidualne, ale w tym meczu żaden z nich nie otrzymuje czerwonej kartki, mimo, że obserwowaliśmy kopnięcie w twarz naszego zawodnika, czy zatrzymanie akcji, po której nasz skrzydłowy znalazłby się sam na sam z bramkarzem. Wreszcie po kolejnym faulu mamy rzut wolny i wykonujemy go wzorowo. Karol Proniuk kieruje piłkę w pole karne, a Dawid Gołoś sprytnie pokonuje bramkarza zdobywając pierwszą i jak się później okazuje ostatnią bramkę dla Polesia w tym meczu. Mimo dużego zaangażowania i ambicji przegrywamy to spotkanie. Niestety braków kadrowych nie da się oszukać. Ale ten mecz, to była dla naszych zawodników bardzo dobra lekcja, która na pewno każdego z nich mocno rozwinęła. I to jest w tym przypadku najważniejsze! Brawo za walkę! Jedyną bramkę dla Polesia zdobył Dawid Gołoś, a asystował mu Karol Proniuk.
 
Ważne! Już po zakończeniu spotkania okazało się, że w drużynie Agrosu Suchawa zagrał co najmniej jeden starszy i tym samym nieuprawniony do gry zawodnik (junior). W protokole meczowym jego nazwisko nie figurowało. W tej sytuacji nie mieliśmy również pewności, czy pozostali zawodnicy Gości byli uprawnieni do gry. Niestety zostaliśmy oszukani. W oficjalnym piśmie do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Oddział w Chełmie potępiliśmy tego typu działania uznając, że nie ma na nie miejsca w piłce nożnej, a już w szczególności nie powinny być tolerowane w rozgrywkach młodzieżowych. Stoimy na stanowisku, że młodzież powinna być uczona szacunku do przeciwnika oraz gry fair play. Niestety w tym przypadku mieliśmy do czynienia z jawnym złamaniem tych elementarnych zasad. Po naszej interwencji wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower na niekorzyść Gości. Tym samym udowodniliśmy, że „kłamstwo ma krótkie nogi” i raz jeszcze pokazaliśmy naszym młodym zawodnikom, że w życiu i na boisku zawsze warto grać fair.   

———-

Mecz młodzików, to nasza zdecydowana przewaga od początku do końca. Na prowadzenie wychodzimy już w 4-tej minucie po, bardzo dobrze wykonanym przez Alana Józefczuka, rzucie rożnym i celnym trafieniu Konrada Rubinowskiego. Następnie popis daje Michał Ryszkowski, który trafia do siatki przeciwników aż 3-krotnie i tym samym może poszczycić się hat-trickiem. Kolejne trafienie dokłada Konrad Rubinowski i do przerwy prowadzimy 5:0. Po zmianie stron Kacper Kędzierski dokłada jeszcze jedną bramkę i mecz kończymy wynikiem 6:0. Brawo drużyna! Bramki dla Polesia zdobywali: Michał Ryszkowski x3, Konrad Rubinowski x2 i Kacper Kędzierski x1. Asystami mogą się poszczycić: Alan Józefczuk x3 i Kacper Ambrozik x2.
———-
➡Skład drużyny trampkarzy: Kacper Ambrozik, Bartosz Czajkowski, Mateusz Dudek, Oskar Golonka, Dawid Gołoś, Adrian Grzegorczyk, Alan Józefczuk, Błażej Kuśmicki, Szymon Latała, Stefan Mendel, Karol Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski
➡Skład drużyny młodzików: Kacper Ambrozik, Adrian Grzegorczyk, Zofia Grzywaczewska, Alan Józefczuk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Michał Kloc, Marcel Krupiński, Kacper Kędzierski, Dominik Latała, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Sylwester Prucnal, Jakub Ramenda, Konrad Rubinowski, Michał Ryszkowski.
➡Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś