MISTRZOSTWO i WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA NASZYCH LEKKOATLETÓW

Po udanych kwalifikacjach w sztafetach lekkoatletycznych w Chełmie nasze zawodniczki i zawodnicy ze Szkoły Podstawowej z Urszulina uczestniczyli 14 czerwca 2022 r. w Mistrzostwach Województwa SZS w Lublinie.

W zawodach startowały tylko najlepsze ekipy z wszystkich sześciu rejonów województwa lubelskiego. Miło nam przekazać że chłopcy Szkoły Podstawowej z Urszulina (rocznik 2007/2008) zostali MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SZTAFECIE OLIMPIJSKIEJ (800x400x200x100). W pokonanym polu pozostawili między innymi SP 2 Tomaszów Lubelski – II miejsce i SP 11 Puławy – III miejsce. Od startu do mety prowadziliśmy. Wspaniale pobiegli Sebastian Jung, Stefan Mendel, Sebastian Dołęgowski i Dawid Gołoś. Rezerwowym był Karol Proniuk (bardzo dobry bieg w kwalifikacjach w Chełmie).

Z kolei dziewczęta Szkoły Podstawowej z Urszulina po pasjonującej walce zajęły II miejsce i zostały WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA LUBELSKKIEGO w sztafecie szwedzkiej (400x300x200x100) rocznika 2009/2010. Przegraliśmy pierwsze miejsce o niecałe pół metra co na dystansie 1000 m jest bardzo niewiele. Pierwsze miejsce zdobyła SP 8 Chełm, a trzecie SP 4 Lublin. Warto podkreślić, że byliśmy najmłodszą ekipą zawodów (dziewczęta urodzone w roku 2010 i 2011), co dobrze wróży na przyszłość. Pobiegliśmy w składzie: Emila Niedźwiedzka, Emilia Banachewicz, Zuzanna Kulczycka, Michalina Cegłowska (rezerwowa Katarzyna Słoboda – lekka kontuzja w zawodach w Chełmie).

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc zawodnicy otrzymali piękne medale, a szkoły puchary. Wszystkim medalistom, jak i trenerowi Mirosławowi Chudzikowi, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z ostatniej chwili.
Miło nam poinformować że piątka naszych lekkoatletów reprezentujących szkołę i KS Polesie Urszulin zakwalifikowała się do  XXVIII Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych       w Łodzi. Zawody odbędą się w dniach 17-19 czerwca 2022 r., a będą nas reprezentować: Katarzyna Słoboda, Emilia Banachewicz, Zuzanna Kulczycka, Paweł Jung i Błażej Koziej. Gratulujemy i liczymy na dobre wyniki.