NASI LEKKOATLECI NA OGÓLNOPOLSKICH FINAŁACH CZWARTKÓW LA

W dniach 17-19 czerwca 2022 r. odbył się finał XXVIII Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Wystartowało 1471 zawodników z 86 ośrodków – miast organizatorów z całej Polski. Wśród startujących byli uczniowie szkoły z Urszulina i naszego klubu.

Duży sukces odniósł Paweł Jung (rocznik 2011), który najpierw wygrał swój bieg eliminacyjny na 300 m z bardzo dobrym czasem 49.17 sek., a następnie wystąpił w finale zawodów. W finale zajął 8 miejsce, co dobrze wróży na przyszłość tego zawodnika.

W pchnięciu kulą Zuzanna Kulczycka zajęła 16 miejsce, ale była młodszą o rok od pozostałych zawodniczek. Katarzyna Słoboda, Emilia Banachewicz i Błażej Koziej zajęli dalsze miejsca, ale należy się cieszyć, że udało im się zakwalifikować na finały centralne. Dla większości były to pierwsze tak prestiżowe zawody. Gratulujemy wszystkim startującym oraz Trenerowi.