NASI LEKKOATLECI STARTOWALI W OŚRODKU PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH W SPALE

W dniach 4-5 grudnia 2022r. w  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się finały VII Halowych  Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych oraz  Halowych Zawodów Lekkoatletycznych dla uczestników programu Lekkoatletyka dla każdego. Były to zawody halowe w najsilniejszej obsadzie. Startowali w nich zawodnicy z roczników 2011 i młodsi (U12) oraz 2010 (U14).

Wśród 700 osobowej grupy startujących w zawodach  dzieci ze szkół i klubów z całej Polski byli reprezentacji Szkoły Podstawowej z Urszulina i KS Polesie Urszulin. Wszyscy startujący  z Urszulina bardzo dobrze się spisali i ustanowili swoje halowe rekordy życiowe.

Bardzo dobrze pobiegł w biegu na 300m Paweł Jung (rocznik 2011), który uzyskał czas 48.32 w biegu na 300 m i zajął  IX miejsce. W tym roku jest to jego trzeci start w zawodach centralnych i zawsze był w pierwszej dziesiątce w Polsce. Przypominamy: VIII m w Łodzi, IV w Warszawie.

Katarzyna  Słoboda  (rocznik 2011) w skoku w dal z wynikiem 395 cm zajęła XVI miejsce. Jej jest to również trzeci start w zawodach ogólnopolskich. WIELKIE GRATULACJE dla Kasi i Pawła.

Michalina Cegłowska i Mateusz Ordowski ( rocznik 2011) startujący po raz pierwszy w tak prestiżowych zawodach zajęli miejsca w czwartej dziesiątce, ale ustanowili swoje rekordy życiowe w biegu na 60 m.

Podczas zawodów nasi lekkoatleci mieli możliwość porozmawiania oraz wzięcia autografu od mistrzyni olimpijskiej Małgorzaty Hołub-Kowalik.

Zawody w Spale były ostatnimi zawodami w tym roku kalendarzowym dla lekkoatletów z Urszulina, dlatego też wszystkim startującym należą się wielkie GRATULACJE za osiągnięte wyniki oraz za to, że tak udanie promowali po raz kolejny gminę Urszulin na rejonowych, wojewódzkich  i  ogólnopolskich  imprezach lekkoatletycznych.

Trener Mirosław Chudzik