OGÓLNOPOLSKIE ULICZNO-PRZEŁAJOWE BIEGI „O BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ WISŁY”

03.05.2022 w Puławach w Święto Konstytucji 3 Maja odbyły się Ogólnopolskie Uliczno-Przełajowe Biegi „O Błękitną Wstęgę Wisły”. Są to jedne z najstarszych masowych biegów na terenie Lubelszczyzny, gdzie rozgrywane są biegi dla dzieci, młodzieży i bieg główny. Po dłuższej przerwie wystartowały zawodniczki i zawodnicy sekcji lekkoatletycznej naszego klubu i szkoły z Urszulina.

Karolina Słoboda rocznik 2011 stoczyła pasjonująca walkę o I miejsce z uczennicą z Puław niewiele przegrywając i zajęła II miejsce. Sebastian Jung rocznik 2007 nieznacznie przegrał z zawodnikiem z Rudnika ( woj. podkarpackie) i zajął również II miejsce. Na uwagę zasługują dwa IV miejsca: Franciszka Grzegorczyka rocz. 2010 i Stefana Mendela rocz. 2008. Obu niewiele zabrakło do III miejsc.

Ponadto w pierwszej dziesiątce biegów w swoich kategoriach byli: Wiktoria Dybczak, Adrian Grzegorczyk, Sebastian Dołęgowski i Dawid Gołoś. W drugiej dziesiątce natomiast byli : Emilia Banachewicz, Zuzanna Kulczycka, Oliwia Brzegowa, Piotr Łapiński, Mateusz Ordowski, Stefan Szczepanik i Jakub Skowronek.

Wszyscy którzy zajęli miejsca I-VI otrzymali medale, dyplomy, pamiątkowe koszulki oraz cenne nagrody.

W punktacji klubów / szkół chłopcy ze szkoły podstawowej z Urszulina zajęli I miejsce i otrzymali puchar, a dziewczęta V miejsce. W biegach startowali uczniowie z dwudziestu szkół i kilku klubów z trzech województw.

Gratulacje dla wszystkich zawodników.