PIERWSZY LIGOWY TURNIEJ ORLIKÓW W URSZULINIE

Po raz pierwszy w historii, we wtorek 19.04.2022, na stadionie w Urszulinie odbył się ligowy turniej orlików. Osobą odpowiedzialną za jego organizację był Grzegorz Gołoś.
 
W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Hutnik Dubeczno, Kłos Chełm, Niedźwiadek Chełm, Football Academy Chełm, Polesie Urszulin I, Polesie Urszulin II. Nieobecność zgłosiły następujące drużyny: Victoria Żmudź, Unia Białopole, Granica Dorohusk, Orzeł Srebrzyszcze.
 
Zgodnie z obowiązującymi zasadami rozgrywki orlików prowadzone są bez klasyfikacji i podawania wyników. W ramach turnieju rozegrano następujące mecze:
 
Hutnik Dubeczno – Polesie Urszulin I
Niedźwiadek Chełm – Polesie Urszulin II
Kłos Chełm – Hutnik Dubeczno
Polesie Urszulin I – Kłos Chełm
Football Academy Chełm – Niedźwiadek Chełm
Polesie Urszulin I – Football Academy Chełm
Polesie Urszulin II – Hutnik Dubeczno
 
Cały turniej stał na dobrym poziomie. Najwyższy poziom sportowy prezentowały drużyny: Kłos Chełm, Niedźwiadek Chełm i Polesie Urszulin I (kolejność alfabetyczna).
 
Cieszymy się, że mieliśmy możliwość organizacji turnieju orlików w Urszulinie, chociaż żałujemy, że nie wszystkie drużyny mogły wziąć w nim udział. Tym bardziej dziękujemy wszystkim obecnym zawodnikom i trenerom za przyjazd, sportową rywalizację i dobrą atmosferę. Do zobaczenia na kolejnych turniejach!
—–
Obie drużyny Polesia zaprezentowały się z dobrej strony. Polesie Urszulin I w każdym spotkaniu walczyło od początku do końca i to przynosiło efekty. Piękne bramki zdobywali wszyscy zawodnicy z pola: Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Dominik Latała, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Jan Ramenda i Gabriel Sierociuk, a świetnymi interwencjami na bramce popisywał się Oliwier Redzik. Polesie Urszulin II (rocznik 2012) rywalizowało ze starszymi kolegami, aby nabywać doświadczenia. Cieszy ambitna postawa chłopców i ich wola walki. To na pewno zaprocentuje w przyszłości, a już dziś możemy być dumni z bramek Miłosza Kudyby i Juliana Kawulki, a także dobrej postawy naszego bramkarza Franciszka Krasuckiego i wyróżniającego się zawodnika Szymona Grabowicza.
—–
Skład drużyny Polesie Urszulin I: Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Dominik Latała, Mateusz Ordowski, Fabian Proniuk, Jan Ramenda, Oliwier Redzik, Gabriel Sierociuk
—–
Skład drużyny Polesie Urszulin II: Bartosz Buch, Szymon Grabowicz, Robert Heleniak, Julian Kawulka, Tomasz Kędzierski, Franciszek Krasucki, Miłosz Kudyba, Olaf Mazurek, Albert Myć, Kacper Szczepanik
—–
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Elżbieta Dorosz, Grzegorz Gołoś