UDANE STARTY NASZYCH LEKKOATLETÓW

W Lublinie 8 maja 2022 odbył się I Miting Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Prawo startu mieli tylko seniorzy, juniorzy i młodzicy. Wśród zawodników z największych i najważniejszych klubów z województwa lubelskiego byli i młodzicy z Polesia Urszulin. Cała czwórka ustanowiła rekordy życiowe, a dwóch naszych zawodników uzyskało V klasy sportowe.

Bardzo dobrze pobiegł Stefan Mendel który ustanowił nowy rekord życiowy 12,32, zdobył V klasę sportową. Zajął V miejsce wśród młodzików, był najlepszy w roczniku 2008. Pokonał zawodników ze Startu Lublin, Agrosu Zamość czy Tomasowi Tomaszów Lubelski.

Po pasjonującej walce na ostatnich metrach Sebastian Jung zajął V miejsce wśród wszystkich zawodników, a II miejsce w młodzikach. Pokonał zawodników z Hrubieszowa, Lublina, Kozienic, Zamościa i Chełma. Uzyskał wynik poniżej 3 minut i uzyskał V klasę sportową.

Dobrze pobiegli w biegu na 300 metrów Aleksandra Niedźwiedzka i Sebastian Dołęgowski. Oboje ustanowili rekordy życiowe, ale jeszcze trochę zabrakło by uzyskać klasy sportowe.

Stefan Mendel za rok 2021 jest liderem tabel najlepszych zawodników w biegu na 60 metrów wśród wszystkich zawodników województwa lubelskiego. Jego nazwisko jest wymienione wśród takich zawodników jak Dominik Kopeć czy Marcin Lewandowski (złoci medaliści mistrzostw Polski czy Lewandowski medalista mistrzostw świata). BRAWO STEFAN.

Wszystkim młodzikom gratulujemy dobrego startu z najlepszymi zawodnikami Lubelszczyzny i czekamy na nowe rekordy.

Sezon lekkoatletyczny w pełni. W Chełmie rozpoczęły się Rejonowe Czwartki LA które są eliminacją do finału ogólnopolskiego w Łodzi (17-19 czerwca 2022). Starują w nich dziewczęta i chłopcy z roczników 2011, 2010 i 2009. Na zawodach byliśmy 10 i 12 maja 2022 r. reprezentując Polesie Urszulin i Szkołę Podstawową z Urszulina.

Najlepsze wyniki wśród wszystkich startujących uzyskali: Błażej Koziej (bieg na 60 m i skok w dal) oraz Paweł Jung (bieg na 300 m).

Ponadto wygrali swoje konkurencje lub w pierwszych trójkach byli:
– bieg na 60 m: Banachewicz Emilia, Kulczycka Zuzanna, Cegłowska Michalina,
Grzegorczyk Adrian, Nowodziński Szymon, Ordowski Mateusz.
– bieg na 300 m: Brzegowa Oliwia, Słoboda Katarzyna, Dmitruk Patryk, Szczepanik Stefan.
– bieg na 600 m: Dybczak Wiktoria
– bieg na 1000 m: Grzegorczyk Franciszek
– skok w dal: Słoboda Katarzyna, Cegłowska Michalina, Grzegorczyk Adrian, Grzegorczyk
Franciszek, Nowodziński Szymon, Jung Paweł.
– rzut piłeczką palantową: Grzegorczyk Blanka, Niewiadomska Nicola, Łapiński Piotr,
Ordowski Mateusz
– pchnięcie kulą: Kulczycka Zuzanna.

GRATULACJE! Już 17 i 19 maja kolejne starty, po których będą powołania do kadry rejonu na zawody ogólnopolskie w Łodzi.