WICEMISTRZYNI POLSKI Z URSZULINA

Emilia Niedźwiedzka srebrną medalistką VI Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych w Spale. W dniach 5-6 grudnia 2021 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się finały VI Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci rocznika 2010 i 2009 (klasa V, VI), w których startowali uczniowie szkół podstawowych i zawodnicy klubów sportowych.

Wśród ponad 350 osobowej grupy startujących w zawodach dzieci z całej Polski byli reprezentacji Szkoły Podstawowej z Urszulina i KS Polesie Urszulin. Wszyscy nasi zawodnicy bardzo dobrze się spisali i ustanowili swoje rekordy życiowe.

Ogromny sukces osiągnęła Emilia Niedźwiedzka która zajęła II miejsce, zdobyła srebrny medal w biegu na 300 m rocznika 2010 i została wicemistrzynią Polski. Przy okazji ustanowiła rewelacyjny wynik, rekord życiowy 47,16 sekund. Przypominamy, że Emilka była VI w finale czwartków na dystansie 300 m w czerwcu w Łodzi. WIELKIE GRATULACJE! Korzystając z okazji bardzo dziękujemy Centrum Medycznemu VITA za opiekę fizjoterapeutyczną nad naszą zawodniczką.

Bardzo dobrze pobiegł w biegu na 1000 m Franciszek Grzegorczyk (rocznik 2010), który zajął VII miejsce. Był to jego pierwszy start na tak wielkiej imprezie sportowej. W biegu na 300 m X miejsce zajął Adrian Grzegorczyk (rocznik 2009). Również w biegu na 300 m, dobiegła do mety na XI miejscu Emilia Banachewicz ( rocznik 2010). Z kolei Katarzyna Słoboda (rocznik 2011) debiutująca w mistrzostwach w skoku w dal zajęła XI miejsce. Bardzo dobrze pobiegł w biegu na 300 m Paweł Jung (rocznik 2011), który zdobył XII miejsce. Paweł i Kasia startowali z zawodnikami o rok starszymi co dobrze rokuje na dobry wynik i miejsce za rok.

Trenerowi Mirosławowi Chudzikowi oraz wszystkim startującym należą się wielkie GRATULACJE za osiągnięte wyniki oraz za to, że tak udanie promowali po raz kolejny gminę Urszulin na ogólnopolskiej imprezie sportowej.