WOJEWÓDZKIE HALOWE ZAWODY W LEKKIEJ ATLETYCE

4 listopada 2023 r. w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody w LA, których organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Zawody odbyły się w mocnej obsadzie, a startowali najlepsi zawodnicy z klubów i szkół  Lublina, Białej Podlaski, Chełma, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Hrubieszowa oraz my z Urszulina. W zawodach wzięło łącznie udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. Startowano w dwóch kategoriach wiekowych U 12- rocznik 2012 i młodsi, U 14 – rocznik 2011-10 w kategorii dziewcząt i chłopców w biegu na 60m, skoku w dal i skoku wzwyż.

Duży sukces (po długiej przerwie w startach) odniosła Emilia Niedźwiedzka. Emilka była trzecia w biegu na  60m przegrywając bardzo niewiele z zawodniczką AZS UMCS Lublin i MKL Chełm, natomiast w skoku w dal zajęła 7 miejsce. W obu przypadkach ustanowiła rekordy życiowe.

Na uwagę zasługuję również wynik Hani Kulczyckiej (rocznik 2013), która w biegu na 60m zajęła 7 miejsce, ale pierwszych sześć zawodniczek było o rok starszych (kategoria U12). W pierwszej dziesiątce byli także: Paweł Jung (2011) w biegu na 60m i skoku w dal oraz Tobiasz Grzywaczewski (2013) w biegu na 60m.

Pozostali zawodnicy: Mikołaj Wach, Katarzyna Słoboda, Wiktoria Dybczak, Julia Banachewicz, Emilia Banachewicz, Zuzanna Kulczycka, Jakub Kopaczewski i Olaf Mazurek mimo dobrego startu i ustanowienia rekordów życiowych zajęli dalsze miejsca.

Gratulacje dla wszystkich startujących i czekamy na następne sukcesy lekkoatletów.

Trener Mirosław Chudzik