MŁODZICY POLESIA WICEMISTRZAMI OKRĘGU

Tak, tak, tak! Wygrywamy ostatni mecz w sezonie i mamy to! Młodzicy Polesia WICEMISTRZAMI OKRĘGU i pierwszą drużyną powiatu włodawskiego! Wśród 22 drużyn w tej kategorii wiekowej w okręgu chełmskim mamy 2 miejsce! I to pomimo, że w rundzie wiosennej w każdym meczu graliśmy w osłabieniu przez brak 1-3 podstawowych zawodników. Polesie Urszulin – Ruch Izbica 2:1 (1:1).

W sobotę 17.06.2023 r. na własnym stadionie podejmowaliśmy mocną drużynę Ruchu Izbica. Ostatni mecz w sezonie miał zadecydować o naszym ostatecznym miejscu w tabeli. Już wcześniej zapewniliśmy sobie podium, ale do ostatniego gwizdka walka toczyła się właśnie o 2 miejsce. W mecz weszliśmy słabiutko. To Goście lepiej budowali swoje akcje i ostatecznie w osiemnastej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Całe szczęście jeszcze przed przerwą po świetnym dośrodkowaniu Pawła Junga bramkę główką zdobywa Krzysztof Parasion.

Druga połowa zapowiada się emocjonująco. Na pewno na boisko wychodzimy pewniejsi siebie i to od razu widać. Rozmowa w szatni zrobiła swoje. Gramy o wiele lepiej niż w pierwszej połowie. I już po kilku minutach po kolejnym dobrym podaniu Pawła Junga bramkarza rywali mocnym strzałem pokonuje Fabian Proniuk. W dalszej części rywalizacji mamy jeszcze rzut karny, którego jednak nie wykorzystujemy i ostatecznie w meczu nie oglądamy już bramek. Wygrana zapewnia nam srebro w rywalizacji młodzików w sezonie 2022/2023. Po meczu całą drużyną świętujemy przy ognisku ufundowanym przez Klub. Jest radość! Jest moc! Brawo drużyna! Brawo Trener! Jesteście wielcy!
—–
Bramki dla Polesia zdobywali: Krzysztof Parasion x1 i Fabian Proniuk x1. Asystami może się poszczycić: Paweł Jung x2,
—–
Skład drużyny: Franciszek Grzegorczyk, Paweł Jung, Jagoda Kaszewska, Albert Myć, Mateusz Ordowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Fabian Proniuk, Oliwier Redzik, Jakub Rutkowski, Eduard Savchuk, Gabriel Sierociuk, Stefan Szczepanik. Na ostateczny sukces w rozgrywkach zapracowali również zawodnicy kontuzjowani: Marcel Krupiński i Maciej Szczepanik.