WIELKIE EMOCJE W MECZU MŁODZIKÓW I PEWNE ZWYCIĘSTWO TRAMPKARZY

15 października 2023 r. Niedziela. Chłodne, choć momentami słoneczne przedpołudnie w Różance, zapowiadało się bardzo ciekawie. Nasi młodzicy mieli sie zmierzyć ze świetnie grającą drużyną SPS EKO Różanka, której wyższość musieliśmy uznać chociażby w przedsezonowym sparingu. Mieliśmy mocne postanowienie zagrać dobry mecz i zawalczyć o punkty.
 
Pierwsza połowa to nasza zdecydowana przewaga i gra tocząca się głównie na połowie przeciwnika. Dominujemy w każdym aspekcie. Masa sytuacji po naszej stronie, z których wykorzystujemy niestety tylko jedną i na przerwę schodzimy zaledwie z jednobramkowym prowadzeniem, a spokojnie mogliśmy mieć większą zaliczkę. Mamy świadomość, że w drugiej połowie przeciwnicy nie odpuszczą. I rzeczywiście wychodzą zmotywowani, ale my chcemy nadal grać swoje. Różanka naciska, ma swoje sytuacje, ale… to my w krótkim czasie zdobywamy 2 kolejne bramki i wydaje się, że wszystko mamy pod kontrolą. Niestety do czasu.
 
Gospodarze zdobywają bramkę i zaczynają grać coraz lepiej. Zdobywają kolejną bramkę i cały czas się napędzają. Jest 2:3. Mamy kolejne sytuacje, ale nie potrafimy umieścić piłki w siatce. Przeciwnicy naciskają i… zdobywają kolejnego gola. Jest remis. 3:3. Ale to jeszcze nie koniec! Chwilę później mamy sytuację sam na sam z bramkarzem i… nie obejmujemy prowadzenia. Mija kolejne kilka minut i w kolejnej sytuacji w polu karnym przeciwników strzelamy niecelnie. A tymczasem przeciwnicy… strzelają w słupek, piłka toczy się po linii bramkowej, a my… w ostatniej chwili wybijamy ją, a tym samym ratujemy się przed przegraną. Ufff…. Ależ to były emocje! Mecz trzymający w napięciu od początku do końca. Świetna pierwsza połowa i początek drugiej w naszym wykonaniu. O wiele słabsze 30 minut drugiej połowy. I ostatecznie remis, chociaż apetyt był na zwycięstwo. Chociaż oddaliśmy wygraną, to generalnie mecz należał do tych niezapomnianych i na pewno dał wszystkim zawodnikom z obu drużyn cenną lekcję. Eko Różanka – Polesie Urszulin 3:3 (0:1)
—–
Bramki dla Polesia zdobywali: Paweł Jung x2, Mateusz Ordowski. Asystami mogą się poszczycić: Gabriel Sierociuk, Fabian Proniuk i Mateusz Orodowski.
—–
Skład drużyny: Jagoda Kaszewska 2009, Paweł Jung 2011, Mateusz Ordowski 2011, Fabian Proniuk 2011, Gabriel Sierociuk 2011, Tomasz Kędzierski 2012, Miłosz Kudyba 2012, Sebastian Niedzielski 2012, Mikołaj Wach 2012, Marcel Gajos 2013, Jakub Tomaszewski 2013
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś
—–
Natomiast w sobotę 14.10.2023 r. swój mecz rozegrali nasi trampkarze wypożyczeni w tym sezonie do Hutnika Dubeczno, a spotkanie zakończyło się pewną wygraną. Hutnik Dubeczno – Ogniwo Wierzbica 7:1 (4:0) 😍👏⚽
—–
Bramki w tym meczu zdobywali nasi zawodnicy i wychowankowie: Alan Józefczuk x3 i Maciej Szczepanik x1, który również może się poszczycić asystą.
—–
Zawodnicy Polesia w barwach Hutnika Dubeczno: Mateusz Baryła, Franciszek Grzegorczyk, Marcel Krupiński, Paweł Niewęgłowski, Krzysztof Parasion, Filip Paszkowski, Maciej Szczepanik + wychowankowie Alan Józefczuk, Konrad Rubinowski
Sztab szkoleniowy: Karol Bujak, Grzegorz Gołoś (Polesie Urszulin) + Grzegorz Nowicki, Alan Struski (Hutnik Dubeczno)
 
#DobraDrużynaPZU